POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Jacek Kowalski: turniej w Teplicach możliwością sprawdzenia formy

- Sobotnio-niedzielny turniej w czeskich Teplicach jest możliwością sprawdzenia formy – mówi Jacek Kowalski, trener reprezentacji juniorek. W zawodach wezmą udział także juniorzy z kadry Marka Kręcielewskiego oraz reprezentacyjni kadeci trenowani przez Tomasza Jopka.

-W puli kadrowej jest 8 zawodniczek, a inne startują z powołań klubowych. My, jako sztab reprezentacji Polski, nikogo nie przymuszamy do wzięcia udziału w tym turnieju, ale dla niektórych to pierwsza okazja sprawdzenia swojej dyspozycji w czasie pandemii koronawirusa i w rywalizacji międzynarodowej – powiedział trener Jacek Kowalski.

Wśród powołanych są Aleksandra Janeczko 52/57kg, Marta Kuraś 52kg, Zuzanna Łogożna 57/63kg, Łucja Obal 57kg, Jagoda Tąta 57/63kg, Aleksandra Sokołowska 63kg, Paulina Zarychta 70kg, Natalia Kobus 70kg.

-Niektóre judoczki mają już za sobą pierwsze sprawdziany, m.in. Zuzia Łogożna startowała w Brnie, zaś Ola Janeczko i w Bańskiej Bystrzycy i Brnie. Niektóre chcą jeszcze doleczyć małe urazy, inne zaś już skupiają się na przygotowaniach do Mistrzostw Polski Seniorek na początku października w Trzciance. Zawodniczki, które zdecydowały się na wyjazd do Teplic mogą walczyć w wyższej kategorii. Chcemy uniknąć sytuacji, w której 2 razy w krótkim okresie czasu muszą zbijać po kilka kilogramów – dodał selekcjoner.

W składzie kadry narodowej juniorów jest 9 judoków, a są to Hubert Pieczyński 60kg, Szymon Szymański 66kg, Dominik Król 73kg, Adam Stodolski 81kg, Jakub Pankowski 81kg, Dymitri Janczylik 90kg, Karol Jewtuch 90kg, Nikodem Kubiak 100kg i Wojciech Kordyalik +100kg.

Ze względu na małe kłopoty zdrowotne zabraknie Michała Kowalczyka kat. 66kg. - Ze względu na drobny uraz, zdecydowaliśmy z trenerem klubowym, że nie wystartuję w turnieju w Teplicach. Skoncentruję się na przygotowaniach do Mistrzostw Polski Seniorów w swoim klubie – mówi zawodnik Rysia Warszawa.

W Czechach walczyć będą także polscy kadeci (juniorzy młodsi). Podopieczni trenera Tomasza Jopka rywalizować będą w sobotę, zaś kategoria junior ma swoje zawody w niedzielę.