POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener kadry juniorów Marek Kręcielewski - cieszą medale i miejsca punktowane

- Cieszą medalowe zdobycze naszych zawodników, ale równie ważne jest to, że mamy sporo judoków zajmujących punktowane miejsca. Oni również wygrali po kilka walk – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji Polski juniorów po zawodach cyklu Pucharu Europy.

W miniony weekend Biało-Czerwoni z sukcesami startowali w turnieju tej rangi w Bukareszcie, a wcześniej w Sarajewie i Coimbrze.

- Zawody w Rumunii ponownie okazały się dla nas owocnym występem. Po medalach Michała Kowalczyka i Kuby Sordyla w Bośni i Hercegowinie, Michała Jędrzejewskiego, Nikodema Kubiaka i Wojtka Kordyalika w Portugalii, kolejne krążki do kolekcji dorzucili Michał Jędrzejewski oraz Wojtek Kordyalik, a na podium Pucharu Europy zadebiutował Dymitr Janczylik – powiedział trener Marek Kręcielewski.

Szkoleniowiec podkreślił także sukcesy zawodników sklasyfikowanych na pozycjach 5 i 7.

- Olaf Loska zajął 5 miejsce, a Dominik Król i Bartek Borzęcki uplasowali się na 7 lokatach w Bośni i Hercegowinie, zaś a Marcin Kowalski i Nikodem Kubiak wywalczyli 7 lokaty w Rumunii. Poziom każdego turnieju był wysoki, co bierze się z prostych faktów. Po pierwsze startów jest mało, w kalendarzu Europejskiej Unii Judo znalazło się pięć pucharów juniorskich w krótkim odstępie czasu, po drugie same starty są bardzo drogie, co oznacza, że każdy kraj wysyła tylko swoich najlepszych zawodników – dodał Marek Kręcielewski.

Trener reprezentacji zaznaczył, że dzięki prezesowi Polskiego Związku Judo nasza reprezentacja w szerokim składzie miała możliwość startowania w PEJ. - Dzięki sprawnemu zarządzaniu prezesa Jacka Zawadki mieliśmy możliwość wysłania na każdy z tych turniejów sporej liczby zawodników, mimo że koszt pojedynczego startu wynosił od 4 do 7 tysięcy złotych na osobę.

Przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Luksemburgu kadrowicze będą trenować w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, a niektórzy zawodnicy powalczą jeszcze w PE we włoskim Udine na koszt swoich klubów.

- W Cetniewie po raz kolejny będziemy trenować z kadrą seniorów i U23, dowodzoną przez Mirosława Błachnio, reprezentacją kadetów prowadzoną przez Tomka Jopka i silnymi ekipami klubowymi, między innymi Juvenii Wrocław – mówił trener Marek Kręcielewski.