POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener kadry kadetów Tomasz Jopek: już przygotowujemy się do nowego sezonu

Po dobrych tegorocznych występach w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy oraz Mistrzostwach Świata i Europy, polscy kadeci już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. - W miniony weekend trenowaliśmy na zgrupowaniu w Nowej Iwicznej koło podwarszawskiego Piaseczna – mówi Tomasz Jopek, trener kadry narodowej.

Wśród trenujących byli m.in.: Emilia Bielawska -57kg, Maria Jesionek -57kg, Magda Glubiak -63kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, Tymoteusz Lic -55kg, Franciszek Michalak -55kg, Szymon Szulik -66kg i Mikołaj Kaczorek -73kg.

- W Starej Iwicznej trenowali juniorzy i kadeci oraz dzieci. To była bardzo liczna grupa młodych zawodniczek i zawodników. Przyglądam się judoczkom i judokom z kilku roczników. Piętnastolatków wkrótce czekają Mistrzostwa Polski Młodzików w Kielcach – mówi trener Tomasz Jopek.

Z rocznika 2007 są m.in. Emilia Bielawska, Zuzanna Banaszewska, Franciszek Michalak. - W zawodach drużynowych ME Zuzanna Banaszewska wygrała wszystkie 4 walki, jako jedna z niewielu judoczek – dodał szkoleniowiec.

Na campie na Mazowszu młodzi judocy mieli 5 treningów. - Sezon się nie kończy, dalej pracujemy, podnosimy umiejętności. Przed nikim nie zamykam drzwi do reprezentacji. Część z kadetów jeszcze wystartuje z powołań klubowych w Pucharze Europy na Łotwie i w Słowenii w październiku oraz na Węgrzech w listopadzie – zaznaczył Tomasz Jopek.

W 2022 roku kadeci rywalizowali w trzech wielkich imprezach międzynarodowych: w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (z udziałem rocznika 2004) brązowy medal zdobyła Julia Bulanda (-57kg), w Mistrzostwach Świata 5 miejsce zajęły Karolina Siennicka (-52kg) i Julia Bulanda, a w Mistrzostwach Europy na 5 lokacie uplasowały się Oliwia Kożuch (-44kg), Wiktoria Ślązok (-48kg) i Miłosz Kłos (+100kg). Siódmy był Ksawery Ignasiak (-60kg), który kilka tygodni później wywalczył złoto podczas ME Juniorów.