POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Rashad Hasanov: pierwsze zgrupowanie w Giżycku

- Pierwsze zgrupowanie w nowym roku zaplanowaliśmy w Giżycku, a pod koniec stycznia oraz w lutym kadrowiczów czekają starty w turniejach międzynarodowych – mówi Rashad Hasanov, trener męskiej reprezentacji Polski.

Obóz w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku rozpocznie się w sobotę, 7 stycznia. Z Rashadem Hasanovem sztab kadry tworzą Karol Czerwiński, trener przygotowania motorycznego i Aleksy Stankiewicz, fizjoterapeuta.

Na liście powołanych jest 21 judoków, m.in. Ksawery Morka (brązowy medalista Grand Slam w Tokio, -73kg), Adam Stodolski (5 miejsce w Grand Slam w Budapeszcie, -73kg), Marcin Kowalski (brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów, -73kg), Michał Jędrzejewski (Wicemistrz Europy Juniorów, -100kg), Wojciech Kordyalik (brązowy medalista ME Juniorów 2021, +100kg).

- W dniach 27-29 stycznia reprezentanci Polski będą startować w Grand Prix Portugalii w Almadzie, 4-5 lutego w Grand Slam w Paryżu, 16-18 lutego w Grand Slam w Tel Avivie – dodał azerski szkoleniowiec.

Na 11 lutego zaplanowana jest inauguracja cyklu International Tour – to wspólne zawody Związków Judo z Polski, Czech i Słowacji. Pierwszy turniej dla seniorów odbędzie się w Pradze (randori 12 lutego), a kolejne w Rybniku, Bańskiej Bystrzycy oraz Brnie. Najlepsi na koniec rywalizacji otrzymają nagrody finansowe.

Natomiast w terminie 25-26 lutego w Warszawie rozegrany zostanie European Open (Puchar Świata). Uczestnicy turnieju od 27 lutego do 2 marca trenować będą w COS OPO w Spale.