POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Tomasz Jopek: Szulik, Kaczorek, Lewandowski wśród najlepszych

- Szymon Szulik, Mikołaj Kaczorek i Franciszek Lewandowski to tylko niektórzy z wyróżniających się zawodników Mistrzostw Polski Młodzików – mówi Tomasz Jopek, trener główny reprezentacji Biało-Czerwonych Juniorów Młodszych po turnieju w Pile.

Mistrzami Polski lub medalistami MP Młodzików (roczniki 2006 – 2007) zostało kilkoro judoków odnoszących już sukcesy w starszej kategorii wiekowej.

- W tym gronie są m.in. Maja Kucharz -52kg, Magda Glubiak -63kg oraz Tymoteusz Lic -50kg, Szymon Szulik -66kg, Mikołaj Kaczorek -73kg, Franciszek Lewandowski -81kg, Daniel Chamerski -90kg. Cieszy fakt, że świetnie sobie radzą w młodzikach i już depczą po piętach starszym rywalkom i rywalom z grupy kadetów – powiedział trener Tomasz Jopek.

Najlepsi młodzicy stawali już na podium Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu i Oleśnicy.

- Dla trenerów klubowych i dla mnie, trenera kadry narodowej, to świetna wiadomość, że systematycznie czynią postępy, są coraz lepsi pod wieloma względami i… zobaczymy jaki będzie dla nich rok 2022 w rywalizacji międzynarodowej. Uważam, że spora grupa medalistów Mistrzostw Polski Młodzików w Pile ma szansę skutecznie rywalizować poza granicami naszego kraju – uważa szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Kilkoro z młodzików znalazło się w 30-osobowym składzie na akcję szkoleniową kadry kadetów w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. – Część z najmłodszych judoków będzie z nami w Szczyrku, a kolejni dołączą już w nowym roku. Pod uwagę na przyszłość biorę m.in. złotego i srebrnego medalistów wagi -90kg Daniela Chamerskiego i Szymona Kwandransa – przyznał Tomasz Jopek.

Zajęcia treningowe będą prowadzić także trenerzy wspomagający Przemysław Matyjaszek, Marian Tałaj, Krzysztof Wojdan, Artur Zieliński.