POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Tomasz Jopek: wysoka nota dla polskich kadetów

- Wystawiam wysoką notę naszym kadetom – mówi Tomasz Jopek, szkoleniowiec reprezentacji Polski U-18 po Pucharze Europy w Bielsku-Białej. Biało-Czerwoni zdobyli 5 medali, w tym złoty wywalczyła Karolina Siennicka (-52kg). W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli wysokie 4 miejsce, a najlepsi byli Francuzi.

- Bardzo cieszy 5 zwycięskich walk i złoto dla Karoliny Siennickiej. Już w marcu bardzo dobrze spisała się w Zagrzebiu, gdzie po pokonaniu 3 rywalek była w półfinale. Ostatecznie zajęła 5 miejsce. Teraz dotarła do finału i pokazała w nim jak się walczy do końca - powiedział trener Tomasz Jopek.

W finale w Bielsku-Białej była także Wiktoria Ślązok (-48kg). Tym razem sięgnęła po srebro. Wcześniej miała brąz w Zagrzebiu. - Już w tamtym roku wywalczyła brązowe medal Mistrzostw Europy, a w tym cały czas potwierdza przynależność do kontynentalnej czołówki – podkreślił selekcjoner Biało-Czerwonych.

Na podium, a dokładnie jego 3 stopniu, stanęli Zuzanna Starczyńska (-63kg), Stanisław Piechota (-55kg) i Fabrycjusz Tarkowski (-81kg).

- Bardzo ciekawie wygląda krajowa rywalizacja w -63kg, gdzie są m.in. Zuzanna Starczyńska i Magda Glubiak. Zuzia wygrała z Madzią w zawodach pucharowych, zaś ostatnio Magda zrewanżowała się w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku. W Bielsku-Białej świetnie spisała się Zuzanna, która triumfowała aż w 5 z 6 pojedynków – przyznał Tomasz Jopek.

W bardzo dobrej dyspozycji, na miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Chorwacji, jest także Fabrycjusz Tarkowski. - Był 3 i 7 w tym sezonie, a po niedzielnym występie na jego koncie są już dwa brązowe krążki. Natomiast pierwszy medal wywalczył Stasio Piechota i to wspaniałe osiągnięcie. Liczyłem, że będzie w 7, wierzyłem w niego, a tymczasem taki super rezultat i 6 zwycięskich walk – dodał trener reprezentacji.

Na 5 lokatach sklasyfikowani zostali Emilia Bielawska (-57kg), Tymoteusz Lic (-50kg), Franciszek Koźlik (-60kg), Kamil Bouatia (-73kg), a na 7 – Oliwia Kożuch (-44kg), Zuzanna Banaszewska (+70kg) i Franciszek Michalak (-55kg).

- Jestem zadowolony, że na miejscach punktowanych znaleźli się nasi judocy z młodszego rocznik 2006, m.in. Tymoteusz Lic, Franciszek Koźlik i Zuzanna Banaszewska. Potrafią przebijać się w walkach ze starszymi od siebie, co dobrze rokuje na przyszłość. A oni mają jeszcze kolejny sezon w kadetach przed sobą. Generalnie jako cała reprezentacja wypadliśmy dobrze w Bielsku-Białej, skład na Mistrzostwa Europy mam już niemal cały przygotowany i teraz pozostaje ostatnie zgrupowanie w Warszawie – mówił trener Tomasz Jopek.