POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trenerka Aneta Szczepańska: Angelika Szymańska jest w światowej czołówce

- Angelika Szymańska po raz kolejny pokazała, że dołączyła do grona najlepszych zawodniczek na świecie – mówi Aneta Szczepańska, trenerka MKS Olimpijczyk Włocławek, po sukcesie swojej podopiecznej w Grand Slam w Paryżu. Reprezentantka Polski zdobyła brązowy medal w wadze -63kg.

- To bardzo prestiżowy turniej, dlatego tym bardziej cieszę się z tego medalu i powtórzenia wyniku sprzed kilku miesięcy – powiedziała Aneta Szczepańska, Wicemistrzyni Olimpijska z Atlanty.

22-letnia Angelika Szymańska wygrała 3 z 4 walk w Turnieju Paryskim, w tym o brąz z Brytyjką Lucy Renshall, sklasyfikowaną na 5 miejscu w rankingu światowym.

- Ogólnie ze startu Angeliki jestem bardzo zadowolona. Lecąc do Paryża wiedziałyśmy, że lekko nie będzie. Ale też byłyśmy przekonane, że Angelika jest w bardzo dobrej formie. Jeśli jej zdrowie pozwoli, będzie w 2024 roku walczyć o medal olimpijski w stolicy Francji. Jestem tego wręcz pewna – dodała trenerka.

Biało-Czerwoni rozpoczęli już camp w Paryżu. Uczestniczą w nim nie tylko judocy, którzy startowali w weekend, m.in. Aleksandra Kaleta (-52kg), Julia Kowalczyk (-57kg) i Piotr Kuczera (-100kg), którzy zajęli 7 pozycje, ale też np. Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg).

- Angelika może powalczyć z wieloma bardzo dobrymi zawodniczkami. Poniedziałkowy trening pokazał, że z dnia na dzień robi bardzo duży postęp. Ale niestety też odniosła mam nadzieję drobną kontuzję stopy, przez szparę w matach – przyznała Aneta Szczepańska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata z 1995 roku i Wicemistrzyni Europy z 2004 roku.

Trenerem reprezentacji kobiet jest Paweł Zagrodnik. Współpracują z nim trenerzy klubowi m.in. Aneta Szczepańska (Angelika Szymańska), Robert Krawczyk (Beata Pacut) i wielu innych.