POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trzecie zgrupowanie reprezentacji Polski w COS-ie „Cetniewo”

Po obozach w Centralnych Ośrodkach Sportu w Zakopanem i Giżycku, reprezentacja Polski w judo rozpoczyna dziś trzecie zgrupowanie w czasie pandemii, tym razem w COS-ie „Cetniewo” we Władysławowie. To równocześnie drugi wspólny obóz dla seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. Młodsze kadry narodowe wcześniej trenowały w swoich grupach w Mielnie.

Od 29 lipca do 18 lipca w nadmorskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, z seniorskiej drużyny narodowej trenować będą m.in. brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz Młodzieżowa Mistrzyni Europy z 2018 roku Julia Kowalczyk -57kg, były Mistrz Europy Juniorów i Młodzieżowców oraz 5 zawodnik MŚ Seniorów Damian Szwarnowiecki -81kg, była Mistrzyni Europy Juniorek Anna Borowska -57kg, czy też była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak -57kg.

Łącznie z szerokiej reprezentacji seniorów i młodzieżowców w „Cetniewie” 30 zawodniczek i zawodników. Na tej liście są np. ubiegłoroczni medaliści MME U-23 w Izhevsku: srebrny Paweł Drzymał -81kg i brązowy Kacper Szczurowski -100kg. W składzie jest również Aleksandra Kaleta -52kg, brązowa medalistka MŚJ w 2018 roku.

Z grona aktualnych Mistrzów Polski Seniorów, we Władysławowie do wznowienia sezonu przygotowywać się będą m.in. Agata Perenc -52kg, Beata Pacut -78kg, Paula Kułaga +78kg, Wiktor Mrówczyński -73kg, Oleksii Lysenko -100kg.

Na wspólnych zgrupowaniach Biało-Czerwonych z seniorami, których głównym celem są Igrzyska w Tokio, trenują młodsze roczniki. Dla nich długoterminową perspektywą turnieje olimpijskie w Paryżu w 2024 roku i w Los Angeles w 2028 roku. Wszyscy szkoleniowcy reprezentacji, Mirosław Błachnio (seniorzy), Jacek Kowalski (juniorki), Marek Kręcielewski (juniorzy), Tomasz Jopek (juniorzy młodsi) podkreślają zalety z udziałem wszystkich kadrowiczów.

Z juniorów powołani zostali m.in. Michał Kowalczyk -66kg, Szymon Przybylski -66kg, Olaf Loska -66kg, Adam Stodolski -73kg, Marcin Kowalski -73kg, Dominik Król -73kg, Wojciech Kordyalik +100kg, a z juniorek – Paulina Szlachta -48kg, Natalia Kropska -63kg, Agata Szafran -63kg, Katarzyna Sobierajska -70kg.

W zespole narodowym kadetów na obóz w Cetniewie znalazło się 20 judoczek i judoków. Zgrupowanie dla najmłodszych judoków potrwa od 1 do 18 sierpnia, a w składzie są m.in. Maria Sywanycz -57kg, Martyna Glubiak -63kg, Zuzanna Banaszek -70kg, Paulina Muszyńska -70kg. W najcięższej kategorii +90kg trenować będą Andrzej Radzik, Bartosz Morman, Jakub Sordyl i Miłosz Kłos.