POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Tygodniowy festiwal judo w meksykańskim Cancun z udziałem Biało-Czerwonych

Od 12 do 20 października meksykańskie miasto Cancun będzie stolicą judo. Odbędą się tam zawody Grand Prix Seniorek i Seniorów, Mistrzostwa Świata Weteranów oraz MŚ w formule Kata. Zgłoszonych jest 26 reprezentantów Polski.

W piątek, sobotę i niedzielę nasi judocy z kadry prowadzonej przez trenera Mirosława Błachnio powalczą o medale, premie finansowe i punkty rankingowe w Grand Prix. To kolejny etap kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

W mocno obsadzonym meksykańskim turnieju kilkoro polskich reprezentantów jest wysoko rozstawionych - z nr 3 Maciej Sarnacki (+100kg), nr 4 - Agata Ozdoba-Błach (-63kg), nr 5 Beata Pacut (-78kg), nr 6 - Agata Perenc (-52kg), Anna Borowska (-57kg), nr 8 - Karolina Pieńkowska (-52kg).

W składzie Biało-Czerwonych są również Arleta Podolak -57kg, Karolina Tałach -63kg, Daria Pogorzelec -70kg, Urszula Hofman -78kg, Rafał Kozłowski -90kg.

W następny poniedziałek i wtorek Cancun będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w formule kata. O czym już informowaliśmy startować będzie 6 reprezentantów Polski z kadry trenera Sławomira Smatera - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło w Kodokan-Goshin Jutsu, Wojciech Niedomagała i Marcin Nowakowski w Katame-no-Kata oraz Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk w Nage-no-kata.

Na koniec, 17-20.10 Polacy rywalizować będą w MŚ Weteranów w judo. Na liście zgłoszonych są -66kg Marcin Rejniak, -73kg Sebastian Laskowski, -81kg Bartosz Garsztecki, Krzysztof Marszałek, -90kg Przemysław Zimowski, -100kg Tomasz Woźniak, Edward Spraski, Jacek Gemza, +100 kg Marek Głodek.

Łącznie w tych 3 turniejach w meksykańskim Cancun powalczy ok. 1300 zawodników i zawodniczek.