Uniwersjada w Taipei City - pokaz siły Koreańczyka An-Baula

Były Mistrz Świata i srebrny medalista Igrzysk w Rio Koreańczyk An-Baul (-66kg) zdobył złoty medal podczas Letniej Uniwersjady w Taipei City. W eliminacjach tej wagi odpadł trenujący na co dzień w Japonii Patryk Wawrzyczek. 9 miejsce w kategorii -73kg zajął Wiktor Mrówczyński.

Patryk Wawrzyczek (AWF Katowice/AZS AWF Katowice) przegrał przez ippon z Holendrem Matthijsem Van Hartenem i odpadł z turnieju. Ostatnie miesiące Polak spędził na Uniwersytecie Katsura, gdzie wraca po zawodach na Tajwanie.

Polski zawodnik w tym sezonie nieźle spisał się podczas Grand Prix Chin w Hohhot, przy granicy z Mongolią. - Po tym turnieju miałem chwilę przerwy od randori, ale cały czas solidnie pracowałem. Robiłem 2 treningi dziennie plus około 10 walk na randori, do tego siłownia i treningi biegowe - mówił.

9 miejsce we wtorek zajął Wiktor Mrówczyński (AWF Katowice/AZS AWF Katowice). Wygrał z Libańczykiem Maichelem Merhebem, a w 2 rundzie przegrał jednym waza-ari z Azerem Telmanem Valiyevem. W repesażu pokonał Amandeepa Indii i uległ Kazachowi Bekadilowi Shaimerdenovowi. W kat. -73kg złoto wywalczył Japończyk Arata Tatsukawa.

Nie powiodło się walczącej w wadze -57kg Arlecie Podolak (WSEwS Warszawa/Gwardia Warszawa), która zwyciężyła Kamshat Karassaikyzy z Kazachstanu i przegrała z Węgierką Bernadett Keliger. Po złoto sięgnęła Francuzka Lola Benarroche.