W piątek początek OOM - Mistrzostw Polski Kadetów

Już tylko 2 miesiące pozostały naszym kadetom do Mistrzostw Europy w Warszawie. Od piątku do niedzieli walczyć będą w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chęcinach. Natomiast w dniach 18-19 maja odbędzie się Otwarty Puchar Europy w Bielsku-Białej.

- Nasze najbliższe plany szkoleniowo-startowe to OOM - MP Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych "Świętokrzyskie 2019" w Chęcinach, zgrupowanie w Cetniewie oraz Puchar Europy i camp w Bielsku-Białej. W czerwcu jedziemy na konsultację do Gdyni oraz do chorwackiego Porecza na międzynarodowy camp. Później jeszcze treningi w Zakopanem tuż przed Mistrzostwami Europy w Warszawie - mówi Paweł Zagrodnik prowadzący kadrę narodową kadetów z Japończykiem Kotaro Sasaki.

W MP Kadetów w Chęcinach koło Kielc w piątek rozdane zostanę medale w kategoriach -40kg, -44kg, -48kg, -52kg i -66kg, -73kg, -81kg, -90kg i +90kg, a w sobotę w wagach -57kg, -63kg, -70kg, +70kg oraz -46kg, -50kg, -55kg, -60kg. Na niedzielę 28 kwietnia zaplanowano zawody drużynowe.

- W Mistrzostwach Europy, które odbędą się w terminie 27-30 czerwca, możemy zgłosić 10 zawodniczek i 10 zawodników. Wciąż trwa rywalizacja o miejsce w reprezentacji Polski. Na dziś wszyscy są zdrowi i gotowi do walki - dodał Paweł Zagrodnik, który zajął 5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W kadrze kobiet w tym sezonie najlepiej spisuje się Katarzyna Sobierajska (-70kg), która zdobyła złote medale PE we włoskiej miejscowości Follonica i stolicy Chorwacji - Zagrzebiu oraz zajęła 9 miejsce w czeskich Teplicach. Agata Pałka (-57kg) wywalczyła brązowe medale w hiszpańskiej Fuengiroli i Zagrzebiu. Oliwia Onysk (-40kg) sięgnęła po brąz we Włoszech i uplasowała się tuż za podium w Czechach. Miejsca punktowane zajmowały także Alicja Gowarzewska (-48kg), Anna Zakrzewska (-40kg) i Natalia Stokłosa (-44kg). Z tej grupy większość zawodniczek to rocznik 2002, jedynie Oliwia Onysk 2003 i Anna Zakrzewska 2004.

W reprezentacji kadetów wszyscy czołowi judocy urodzili się w 2002 roku. Michał Kowalczyk (-66kg) zajął 2 pozycję w Fuengiroli, 3 miejsce w Zagrzebiu oraz 5 miejsce w Teplicach. Albin Kocioł (-81kg) wywalczył 2 miejsce w Follonicy i był 7 w Chorwacji, a Wojciech Grądzki (-73kg) stanął na 2 stopniu podium we Włoszech. W czołówce klasyfikowani byli także Dimitrij Janczylik (-81kg), Dawid Mechowski (-90kg), Łukasz Wysocki (-60kg), Filip Karczyk (-90kg), Bartosz Borzęcki (-73kg) i urodzony w 2004 roku Ksawery Ignasiak (-55kg).