W sobotę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Józefowie

Po serii startów w Mistrzostwach Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych, w najbliższą sobotę 28 listopada w podwarszawskim Józefowie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Z kolei od 1 grudnia kadrowicze trenować będą w COS-ie w Szczyrku.

W tym miesiącu Biało-Czerwoni wystąpili z sukcesami w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w chorwackim Poreču oraz Mistrzostwach Europy Seniorów w Pradze. Biało-Czerwoni wywalczyli łącznie 3 krążki – złoty, srebrny, brązowy oraz mieli jeszcze 5 szans na brązowe medale.

W kategorii młodzieżowców, czyli w tej grupie wiekowej, w której rozgrywane będą sobotnie Mistrzostwa Polski, najlepiej spisała się 21-letnia Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek) – zdobyła srebrny medal. Z kolei na trzecim stopniu podium stanęła 20-letnia Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom). Obie startowały w chorwackim turnieju w wadze -63kg.

W młodzieżowcach może startować kilkoro złotych medalistów październikowych MP Seniorów w Trzciance. Oprócz Angeliki Szymańskiej, 5 zawodniczki Mistrzostw Europy Seniorek w Pradze, są to m.in. -48kg Danuta Majcher (TS Wisła Kraków), -70kg Eliza Wróblewska (Power Duck Akademia Judo Poznań), +78kg Paulina Dziopa (GKS Czarni Bytom).

Zawody w Józefowie odbędą się w obecnym reżimie sanitarnym i przy obowiązujących obostrzeniach w Hali Sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie.

Poprzednie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane były w maju 2019 roku w Kątach Wrocławskich. Wówczas złote medali zdobyli m.in. Danuta Majcher -48kg, Aleksandra Kaleta -52kg, Angelika Szymańska -63kg, Karolina Miller -70kg, Sebastian Marcinkiewicz – 81kg, Wojciech Punda -90kg, Dominik Majowski -100kg, Krzysztof Załęczny +100kg.

Po MMP U23 kadra narodowa ma zaplanowane zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku (1-8 grudnia). Trenować będą juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy.