POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wojciech Koziołek: marzeniem jest dobry start w Mistrzostwach Europy

- Moim marzeniem jest awans do reprezentacji i dobry start w Mistrzostwach Europy w Rydze – mówi Wojciech Koziołek (UKS Dwójka Rydułtowy), złoty medalista wagi -66kg Pucharu Polski Kadetów w Piasecznie.

Pochodzący z Rydułtów na Śląsku Wojciech Koziołek wygrał z Maciejem Matyją, Kacprem Kozłowskim, Krzysztofem Cieciorko, w ćwierćfinale z Michałem Jesiotrem, w półfinale z Grzegorzem Babireckim i w finale z Jakubem Pecem.

- W 5 walkach zwyciężyłem przed czasem, a rzucałem rywali na swoje główne techniki, między innymi tomoe nage – powiedział zwycięzca zawodów pucharowych na Mazowszu.

Wcześniej Wojciech Koziołek wystąpił w turnieju międzynarodowych w czeskich Teplicach, gdzie zajął 2 miejsce w wadze -66kg.

- Po starcie w Teplicach wiedziałem, że moja forma jest na dobrym poziomie i wierzyłem, że jestem w stanie zwyciężyć w Pucharze Polski. Zawsze celuję w najwyższe miejsce. Zwycięstwo w Piasecznie jest sukcesem i dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – dodał.

Przed pandemią Wojciech Koziołek triumfował m.in. w Pucharze Polski w Oleśnicy. Zdobył również brązowy medal na międzynarodowym turnieju Warsaw Judo Open.

- Do tej pory udało mi się stanąć na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. W tym sezonie celem jest medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – przyznał.

W PP w Piasecznie rywalizowało 3 zawodników z Dwójki Rydułtowy, a medal - brązowy zdobył jeszcze Bartosz Naczyński w wadze -60kg. W tej kategorii zwyciężył Ksawery Ignasiak z UKS Conrad Gdańsk.

- Trenuję judo od 11 lat w UKS Dwójka w rodzinnym mieście, a moim trenerem jest Jan Mańka. Bez tego szkoleniowca nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem. Zawdzięczam mu bardzo wiele, podobnie jak prezes klubu Małgorzacie Neuman – powiedział.

Wojciech Koziołek w czasie pandemii koronawirusa trenował zarówno z kadrą narodową juniorów młodszych prowadzoną przez trenera Tomasza Jopka, jak i w macierzystym klubie.

- Moim marzeniem jest dobry start w tegorocznych Mistrzostwach Europy na Łotwie. Jak na razie nie udało mi się jeszcze zadebiutować w Pucharze Europy, ale mam już pewne doświadczenie w zawodach zagranicznych – mówił judoka uczęszczający do drugiej klasy, o profilu biologiczno-chemicznym, w Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.