POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wspaniała sobota dla polskich kadetów w Fuengiroli, Maria Jesionek ze złotem

To była wspaniała sobota dla polskiego judo. Beata Pacut (-78kg) triumfowała w Grand Slamie w Tel Avivie, zaś złoty medal Pucharu Europy kadetek i kadetów w hiszpańskiej Fuengiroli zdobyła Maria Jesionek (-52kg). Brązowe medale wywalczyli Kamil Michna (-60kg) i Kamil Kustrzycki (-66kg).

W Fuengiroli Biało-Czerwonych prowadzą trenerzy Artur Zieliński i Krzysztof Gadacz, współpracujący z głównym szkoleniowcem polskiej reprezentacji Tomaszem Jopkiem. Znakomicie walczyła Maria Jesionek (UKJ Lemur Warszawa), która kolejno pokonała Włoszkę Ariannę Perrę, Hiszpankę Marię Del Rocio Arcones Montenegro, w półfinale Azerkę Fidan Gasimovą i finale z Włoszką Ginevrą Revelli.

Na podium w 1 dniu zawodów PE w Hiszpanii stanęli także Kamil Michna (GKS Czarni Bytom) i Kamil Kustrzycki (KS Judo Gwardia Koszalin), zaś ambitnie walczył również w wadze -60kg Filip Skórka (UKS Judo Panda Warszawa).

Kamil Michna (-60kg) o brąz triumfował w rywalizacji z Azerem Farizem Allahverdiyevem. Wcześniej wygrał ze Szwedem Henrym Ghislerem i Azerem Mehdim Jafarovem, natomiast porażki doznał w półfinale z Francuzem Dayyanem Boulemtafesem.

Z kolei Kamil Kustrzycki (-66kg) w walce o brąz pokonał Duńczyka Altaya Era. Turniej zaczął od zwycięstwa z Hiszpanem Yurice Queredą, a potem przegrał z Francuzem Desirem Zoba Casi. W repesażu wygrał ze Szwedem Ville Mattsonem i Estończykiem Saadem Dikajevem.

Jutro w Fuengiroli wystąpi czworo Biało-Czerwonych: -57kg Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom), -73kg Mikołaj Kaczorek (GKS Czarni Bytom), Mateusz Grendys (UKJ Millenium Rzeszów), -90kg Damian Kubiak (Akademia Judo Poznań).