POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wspólne treningi kadrowiczów z nowymi trenerami oraz testy motoryczne

Wspólne treningi na macie, randori i testy motoryczne na siłowni – bardzo pracowicie przebiega zgrupowanie reprezentacji Polski seniorek, seniorów, juniorek, juniorów w COS Spała. Kadrowicze i kandydaci do występów w reprezentacji trenują z grupą szkoleniowców, w której są nowi selekcjonerzy – Rashad Hasanov (mężczyźni) i Paweł Zagrodnik (kobiety).

Zanim judoczki i judocy przyjechali do Centralnego Ośrodku Sportu, wcześniej w Spale zebrali się trenerzy, którzy opracowywali plan przygotowań i startów na 2022 rok. To będzie już początek kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

- Przede wszystkim chcemy jak najczęściej spotykać się z kadrą narodową kobiet i mężczyzn na krótkich, kilkudniowych akcjach szkoleniowych, taka jak ta w COS-ie w Spale. Zaplanowaliśmy ich 7-8 na przyszły rok. A najbliższa już w grudniu z udziałem licznej grupy naszych reprezentantów – mówi trener Paweł Zagrodnik.

Obecnie w Spale odbywają się treningi i randori kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wagowe, zaś na siłowni przeprowadzane są testy przez trenerów przygotowania motorycznego (Karol Czerwiński, Igor Dzierżanowski, Konrad Nowak).

- Bardzo dobrze rozpoczęła się współpraca z Rashadem Hasanovem, który ma doświadczenie w pracy z reprezentacjami Azerbejdżanu w kilku grupach wiekowych. Podobnie jak nam wszystkim zależy mu na rozwoju polskiego judo i jak najlepszych wynikach. Najważniejsze, że wszyscy idziemy w jednym kierunku. Dodatkowo jako cała kadra chcemy pomagać zawodniczkom i zawodnikom w codziennej pracy wytrzymałościowo-kondycyjnej w tych klubach, gdzie nie ma specjalistów w tym zakresie – dodał Paweł Zagrodnik.

Akcja szkoleniowa w Spale zakończy się w niedzielę, 21 listopada.