POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wspólne zgrupowanie kadetów i juniorów z Darcelem Yandzim

Francuz Darcel Yandzi, były Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata, to kolejna gwiazda judo, która zawitała do Polski. Ze znakomitym zawodnikiem na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku trenowali reprezentanci Polski kadetów i juniorów.

- To była kolejna bardzo udana akcja szkoleniowa. Na campie była bardzo liczna grupa juniorów młodszych z kadry trenera Tomasza Jopka, ale oczywiście trenowali podopieczni moi i trenera Jacka Kowalskiego z reprezentacji juniorów i juniorek – mówi Marek Kręcielewski, szkoleniowiec juniorskiej drużyny narodowej Biało-Czerwonych.

Zajęcia z polskimi kadrowiczami oraz zawodniczkami i zawodnikami z licznych klubów prowadził m.in. Darcel Yandzi, który mając 19 lat – w 1993 roku – został Mistrzem Europy i zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata.

- Darcel Yandzi pokazał m.in. super pracę nogami, zarówno jeżeli chodzi o atakowanie, jak i samo poruszanie się po macie. A cała akcja szkoleniowa była fajną inicjatywą Artura Zielińskiego i Przemysława Matyjaszka. Zaprosili do Polski prawdziwego celebrytę ze świata judo, a swoim doświadczeniem dzielił się również wielki mistrz i medalista olimpijski Marian Tałaj. I jak zwykle szkoda, że tak krótko – powiedział Marek Kręcielewski, najbliższy współpracownik nowego selekcjonera naszej reprezentacji Azera Rashada Hasanova.

- Za mną kilka dni obozu wraz z Kadrą Narodową Juniorów Młodszych. (…) Mam nadzieję, że właśnie takie eventy podniosą poziom polskiego Judo i za kilka lat będziemy cieszyć się z sukcesów polskich Judoków. Judo to nie tylko sport, judo to sportowa rodzina – napisał - między innymi - w mediach społecznościowych Artur Zieliński, trener współpracujący z Polskim Związkiem Judo. W sztabie szkoleniowym byli także m.in. Krzysztof Wojdan i Łukasz Kiełbasiński.