POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wspólny obóz najmłodszych judoków w COS-ie w Zakopanem

Ok. 80 judoków - z kadry narodowej juniorów młodszych, programu Mały Wielki Polak i zawodników klubowych – weźmie udział w rozpoczynającym się 18 lutego 11-dniowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

- Takie akcje są świetną możliwością budowania formy przez liczną grupę judoczek i judoków z kilku roczników, w tym tych najmłodszych, urodzonych w latach 2006-2007. Będą mieli oni okazję sprawdzić się w codziennej rywalizacji ze starszymi zawodnikami i zawodniczkami – mówi Tomasz Jopek, główny trener reprezentacji juniorek młodszych.

Młodzi judocy będą pod opieką licznej grupy trenerów, w tym olimpijczyków: Mariana Tałaja (brązowy medalista Igrzysk w Montrealu w 1976 roku), Krzysztofa Wojdana i Przemysława Matyjaszka (5 miejsce w Pekinie). Z całą grupą w zakopiańskim COS-ie pracować będą także m.in. trener kadry narodowej juniorek Jacek Kowalski, Artur Zieliński, Krzysztof Gadacz, Bartłomiej Bogdaniuk, Cezary Borzęcki, Andrzej Jasiński.

- Bardzo zależy nam, aby młodzież miała okazję szkolić się pod okiem wielu trenerów. Nie zamierzamy jako Związek zamykać się na wąski sztab trenerski, stąd obecność m.in. olimpijczyków Mariana Tałaja, Przemysława Matyjaszka, Krzysztofa Wojdana. Judoczki i judocy będą mieli od kogo się uczyć, poza tym warto czerpać wiedzę od takich autorytetów, znakomitych zawodników. Jestem otwarty na współpracę z wieloma szkoleniowcami – powiedział Tomasz Jopek.

W gronie powołanych z kadry kadetów znaleźli się m.in. -40kg Anna Zakrzewska, -48kg Wiktoria Ślązok, -52kg Natalia Podolak, -57kg Daniela Badura, -63kg Anna Bednarz, -55kg Mateusz Fityka, Oliwier Nowok, -60kg Ksawery Ignasiak, -66kg Jakub Kuczyński, -73kg Dawid Szulik, -81kg Jakub Kielesiński, +90kg Michał Dziamski, Miłosz Kłos.

- Bardzo utalentowanych osób z klubów z całego kraju nie brakuje na liście projektu Mały Wielki Polak. Chcieliśmy, aby czołowi młodzicy, którzy dobrze spisali się podczas swoich Mistrzostw Polski mogli szkolić się wspólnie z juniorami młodszymi. Wspólne treningi, randori – zależy nam na rywalizacji na dobrej poziomie, na rozwijaniu umiejętności w tej początkowej fazie kariery. Jako trenerzy będziemy obserwowali te osoby, jakie postępy czynią i na co je stać w danym momencie – dodał główny szkoleniowiec kadry Biało-Czerwonych kadetów.

Pierwszym tegorocznym sprawdzianem dla juniorów młodszych będzie Puchar Polski w dniu 13 marca w podwarszawskim Piasecznie.