POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wykreślenie Solanin Cup 2017 jako turnieju rankingowego z kalendarza PZ Judo

PZ Judo informuje, że zawody Solanin Cup 2017 – Puchar Polski Młodzików zaplanowane do realizacji w dniach 17-18.06.2017 nie będą w tym roku zawodami kalendarzowymi PZ Judo jak również nie będą rangowane przez PZ Judo (Top 24). PZ Judo podjął tę decyzję na prośbę organizatora zawodów w Nowej Soli.

Poniżej treść informacji otrzymanej od pana Dariusza Giedziuna. Jednocześnie życzymy sukcesu organizacyjnego i liczymy, że w kolejnych latach Turniej Solanin Cup ponownie pojawi się w kalendarzu imprez PZ Judo

"Proszę o wykreślenie Solanin Cup 2017 jako turnieju rankingowego.

Wielokrotnie sygnalizowałem, że po ubiegłorocznym PP, nie jestem w stanie udźwignąć finansowo i logistycznie Pucharu Polski Młodzików w 2017 roku. Brak środków finansowych na pokrycie opłat sędziowskich, zakwaterowania sędziów, brak odpowiedniej hali, w której można umieścić regulaminowe pola walki, wyklucza możliwość zorganizowania Pucharu Polski. W przyszłości ma powstać w Nowej Soli kompleks z halą, na której będzie można zorganizować rangowane zawody.

Na dzień 17.06.2017 takiej hali nie będzie

Oczywiście Solanin Cup 2017 jako Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików oraz Olimpiad Specjalnych Judo odbędzie się, ale nie w takiej formule.

Serdecznie pozdrawiam

Dariusz Giedziun

UKS OLIMP

Nowa Sól"