POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

XXVII OOM w Łodzi: Badura, Kowalewska i Ignasiak obronili tytuły

Daniela Badura (GKS Czarni Bytom) w wadze -57kg, Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa) -70kg i Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk) -60kg obronili tytuły Mistrzów Polski Kadetów. Dziś w Łodzi zwyciężyli w 2 dniu XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wszyscy stanęli na najwyższym stopniu MP Kadetów (Juniorów Młodszych) podobnie jak w październiku ubiegłego roku w Zamościu. Daniela Badura i Ksawery Ignasiak wygrali po 4 walki, a Aleksandra Kowalewska 3.

Dla Ksawerego Ignasiaka to już trzeci medal w tych zawodach, bowiem w kwietniu 2019 roku został w Chęcinach brązowym medalistą w wadze -55kg.

Wśród juniorek młodszych po złote medale sięgnęły także – w kategorii -63kg Anna Bednarz (UKS 15 Krosno) i +70kg Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno). W poprzednim roku Anna Bednarz wywalczyło srebro (triumfowała Martyna Glubiak).

Tym razem w OOM zadebiutowała młodsza siostra Martyny, Magda Glubiak (obie GKS Czarni Bytom) i zajęła 3 miejsce, podobnie jak Nina Hynek (MKS Pałac Młodzieży Tarnów).

W rywalizacji judoków w sobotę wygrywali także: -46kg Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg), -50kg Oleh Pilka (Power Duck Akademia Judo Poznań) i -55kg Oliwier Nowok (Klub Środowiskowy AZS Gliwice).

Za Oliwierem Nowokiem sklasyfikowanie zostali: 2 pozycja – Adam Małoleepszy z UKS Halinów Team, 3 lokaty – Kamil Michna z GKS Czarni Bytom i Stanisław Piechota z UKS Judo Panda Warszawa.

Złoci medaliści 2 dnia:
-57kg Daniela Badura (GKS Czarni Bytom)
-63kg Anna Bednarz (UKS 15 Krosno)
-70kg Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa)
+70kg Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno)

-46kg Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg)
-50kg Oleh Pilka (Power Duck Akademia Judo Poznań)
-55kg Oliwier Nowok (Klub Środowiskowy AZS Gliwice)
-60kg Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk)

Komplet wyników http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=520