POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

XXVII OOM w Łodzi: trzy zwycięstwa Czarnych Bytom

Troje judoków GKS Czarni Bytom – Amelia Budzisz (-44kg), Kinga Chmielewska (-48kg) i Mikołaj Kaczorek (-66kg) zdobyło w Łodzi złote medale w 1 dniu XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów.

Amelia Budzisz wygrała wszystkie 4 walki, a srebro w wadze -44kg zdobyła jej koleżanka klubowa Oliwia Kożuch. Poprzednia OOM odbyła się w październiku 2020 roku w Zamościu i wtedy w tej samej kategorii Amelia Budzisz zajęła 2 miejsce, a na 1 lokacie uplasowała się Oliwia Onysk (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój).

W piątek w Łodzi na najwyższym stopniu podium stanęli także: -40kg Anna Zakrzewska (Power Duck Akademia Judo Poznań), -48kg Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom) i -52kg Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa). W kat. kolejny medal MP Kadetów zdobył Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom) – w tamtym sezonie była 3, a teraz 2.

W finale wagi -52kg zwyciężyła Karolina Siennicka, pokonując judoczkę Czarnych Martynę Gałek. W drodze po złoto zawodniczka Safari 152 wygrała z 4 rywalkami, w tym w ćwierćfinale z Natalią Podolak (UKJ Legion Zamość), siostrą byłej Mistrzyni Świata Juniorów Arlety Podolak, i w półfinale z broniącą tytułu Kingą Klimczak (MKS Juvenia Wrocław).

Wśród judoków, poza Mikołajem Kaczorkiem po złoto sięgnęli -73kg Dawid Szulik (Polonia Rybnik), -81kg Jakub Kielesiński (Judo Legia Warszawa), -90kg Jakub Skrodzki (UKS Opty Gdynia) i +90kg Miłosz Kłos (UKS "6" Piła).

Z tej grupy judoków tytuł mistrzowskie obronił Dawid Szulik. W decydującej walce wygrał z Bartłomiejem Szadejko (UKS Conrad Gdańsk). W MP w 2020 roku judoka z Trójmiasta miał brąz.

Dla Biało-Czerwonych kadetów (juniorów młodszych) głównymi zawodami międzynarodowymi będą sierpniowe Indywidualne Mistrzostwa Europy w stolicy Łotwy, Rydze.

Złoci medaliści 1 dnia:
-40kg Anna Zakrzewska (Power Duck Akademia Judo Poznań)
-44kg Amelia Budzisz (GKS Czarni Bytom)
-48kg Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom)
-52kg Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa)

-66kg Mikołaj Kaczorek (GKS Czarni Bytom)
-73kg Dawid Szulik (Polonia Rybnik)
-81kg Jakub Kielesiński (Judo Legia Warszawa)
-90kg Jakub Skrodzki (UKS Opty Gdynia)
+90kg Miłosz Kłos (UKS "6" Piła)

Komplet wyników http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=520