POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Za tydzień Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Warszawie

Już za tydzień, w sobotę 4 lutego w Hali Sportowej Białołęckiego Ośrodku Sportu, Warszawa ul. Strumykowa 21, odbędzie się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Zawody połączone są z ogólnopolskim randori i campem U18, U21, seniorzy, z udziałem kadry narodowej kadetów U18, juniorów U21.

- Zaczynamy Pucharem Polski Juniorów w Warszawie. Potem seniorski European Open w Warszawie na koszt klubów i w marcu pierwszy zagraniczny Puchar Europy dla kadry narodowej, w Sarajewie w dniach 18-19.03 – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji juniorów do lat 21.

Stołeczny camp potrwa od 4 do 7 lutego, a uczestniczyć będzie także m.in. kadra juniorek prowadzona przez trenera Jacka Kowalskiego.

Obecnie wszystkie nasze reprezentacje narodowe trenują – do końca stycznia - na wspólnym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Natomiast za tydzień seniorzy startują w Grand Slam w Paryżu 4-5 lutego, a potem zostają na międzynarodowym campie.

Z kolei Warsaw European Open w Hali Ursynów odbędzie się w weekend 25-26 lutego. Na liście zgłoszeń jest już 232 judoków i judoczki z 24 krajów. Nowe zgłoszenia przysłały federacje m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Kanady.