POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Zbigniew Pacholczyk - możemy odnieść sukces na Igrzyskach w Tokio

trener Zbigniew Pacholczyk

- Jestem przekonany, że możemy jako dyscyplina odnieść sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio - mówi Zbigniew Pacholczyk, który od niedawna jest trenerem Kadry Narodowej Seniorów.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji od prawie 35 lat pracuje jako trener w sekcji judo Klubu Sportowego „Gwardia” Łódź. Wcześniej jako zawodnik zdobywał medale Pucharu Europy Seniorów w Warszawie i w Austrii. Jego wychowankowie to między innymi Maria Anderwald i Aleksander Beta.

- Bardzo dokładnie przemyślałem decyzję dotyczącą poprowadzenia Kadry Narodowej Seniorów. Jestem przekonany, że możemy jako dyscyplina odnieść sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio poprzez bardzo staranne przygotowanie naszych zawodników. Praca, która czeka zarówno mnie, jak i zawodników, może przynieść ten oczekiwany efekt, ale tylko wówczas jeśli judocy będą zdeterminowani na osiągnięcie sukcesu - powiedział Zbigniew Pacholczyk.

Jego asystentem został 30-letni Paweł Zagrodnik, piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Współpracę rozpoczęli 3 tygodnie temu podczas zgrupowania kadry w Zakopanem.

- Już za kilka dni naszą reprezentację czeka start w European Open w Bukareszcie. Później wyjeżdżamy na kolejne zgrupowanie do Zakopanego, a po kilku dniach przerwy spotykamy się z zawodnikami w Cetniewie. Stamtąd bezpośrednio pojedziemy na camp w Gdyni, a później kadra wystąpi w Pucharze Europy w niemieckim Saarbrücken. Po zawodach bierzemy udział w campie treningowym EJU - mówi trener główny kadry mężczyzn.

W roku poolimpijskim najważniejszym turniejem są Mistrzostwa Świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Budapeszcie.

- Skład kadry na główną imprezę sezonu ogłosimy najpóźniej do końca czerwca - powiedział Zbigniew Pacholczyk, trener I klasy o specjalności judo. Jego założenia w szkoleniu to poszerzenie umiejętności technicznych i taktycznych oraz budowanie indywidualnego stylu walki.