Złoto Szoguna dla Siergieja Drebota i Dino Pfeiffera

Już po raz VIII odbył się wyjątkowy turniej judo „O Złoto Shoguna” pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. W hali OSIR, mieszczącej się przy ul Akademickiej 26, zwyciężyli Ukrainiec Siergiej Drebot i Niemiec Dino Pfeiffer.

Jak zawsze rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wagowych - do 75 kg i powyżej 75 kg.

- W pierwszej z nich zostaliśmy podzieleni na 2 grupy. W grupie A znaleźli się Adam Brysz, Belg Senne Wyns, Ukrainiec Dmytro Gryn i Paweł Zagrodnik, a w grupie B Jacek Brysz, Mateusz Garbacz, Wiktor Mrówczyński i Ukrainiec Siergiej Drebot. Awans do półfinałów uzyskali Zagrodnik i Wyns oraz Drebot i Mrówczyński - relacjonował zawody Paweł Zagrodnik, 5. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W półfinałach nowy mistrz Polski wagi -73kg Wiktor Mrówczyński wygrał z Pawłem Zagrodnikiem, a Siergiej Drebot, triumfator m.in. Grand Prix w Korei 2013, pokonał Belga z wagi -60kg Senne Wynsa. W finale zwyciężył reprezentant Ukrainy, uczestnik turnieju olimpijskiego w Londynie.

W kategorii +75kg zwyciężył Niemiec Dino Pfeiffer, 2 miejsce zajął Ukrainiec Andrii Koleśnyk, a 3 - kolejny ukraiński zawodnik Dmytro Luchyn oraz Tomasz Tałach.

Zwycięzcy obu wag otrzymali po 5 tysięcy złotych, srebrni medaliści po 3 tys, a brązowi po 1 tys.