Karolina Miller wygrała Puchar Europy Juniorek w Pradze

Juniorka Karolina Miller (kat. -70kg) zdobyła złoty medal podczas Puchar Europy w Pradze. Polska judoczka wygrała wszystkie 4 walki, w tym w finale z Niemką Aliną Boehm w 34 sek.

Wcześniej Karolina Miller (AZS-AWFiS Gdańsk) pokonała przed czasem dwie inne niemieckie zawodniczki – Alexandrę Gantner i Sophie Brendicke. Natomiast w 1 rundzie Polka wygrała w dogrywce z przeciwniczką ze Szwajcarii Michele Johner.

19-letnia Karolina Miller wywalczyła w tym roku także srebro PE Juniorek w Kownie na Litwie.

W ten weekend w czeskiej Pradze na 7 miejscach sklasyfikowane zostały Natalia Kropska w wadze -63kg i Katarzyna Madajewska +78kg. Na 9 lokatach uplasowali się Paweł Drzymal -81kg i Paweł Kejza -100kg.

W turnieju najlepsi byli Rosjanie, którzy zdobyli 12 medali - 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się w terminie 13-16 września w Sofii.