POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Zmarł ŚP Jerzy Weland

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że w dniu 06.01.2022 roku zmarł Jerzy Weland.
Śp Jerzy Weland urodził się 12.01.1956 w Słupsku. Od 1969 roku rozpoczął swoją przygodę z judo w GKS Gryf Słupsk pod okiem Trenera Jerzego Lesia. Był bardzo utytułowanym zawodnikiem i wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych .

Po zakończeniu kariery zawodniczej ukończył studia na AWF w Gdańsku i z powodzeniem realizował się w pracy trenerskiej. Jego podopieczni wielokrotnie stawali na podium najważniejszych imprez sportowych w kraju i za granicą.

Największe sukcesy trenerskie uzyskał w latach 80 trenując słupskie judoczki. Dzięki Jego zaangażowaniu słupszczanki 5-krotnie zdobywały złote medale Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Kolejnymi wyzwaniami trenerskimi Jerzego Welanda było szkolenie judoków w AZS Poznań, a następnie prowadził treningi z dziećmi w klubie w Piast Wrzeście.

Jerzy Weland był bardzo lubianym i szanowanym Trenerem w środowisku judo. Często pojawiał się na zawodach judo. Utrzymywał stały kontakt z obecnymi trenerami, kolegami z tatami oraz swoimi wychowankami.

Składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia do Rodziny i Bliskich zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 11.01.2022 (wtorek) w Słupsku. Msza św. o godz. 7.30 w Kościele Mariackim, a wystawienie na Nowym Cmentarzu o 10.00. Odprowadzenie do miejsca spoczynku o godz.10.30