POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Zmiana planów kadry judoków, obóz w Azerbejdżanie zamiast w Gruzji

Przesunięcie z końcówki marca na czerwiec Grand Slamu w Tbilisi sprawiło, że nastąpiła zmiana w planach treningowych męskiej reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni pod wodzą trenera Rashada Hasanova w dniach 15 - 26 marca trenować będą na zgrupowaniu w Azerbejdżanie zamiast w Gruzji.

- Nie odbędzie się zaplanowany na 25 – 27 marca Grand Slam w Tbilisi, dlatego zmieniliśmy lokalizację zgrupowanie. W następnym tygodnie wyjeżdżamy na treningi do Baku – mówi Azer Rashad Hasanov, selekcjoner kadry narodowej Biało-Czerwonych.

To jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w Sofii (29 kwietnia – 1 maja) i rozpoczynających się pod koniec czerwca kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Jak dodał trener Rashad Hasanov, w Baku trenować będzie kilkunastu polskich zawodników. W tym gronie są m.in. złoci medaliści European Open (Puchar Świata) w Warszawie – Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Piotr Kuczera (-100kg) oraz brązowi medaliści tegorocznych zawodów tej rangi, m.in. Adam Stodolski (-73kg), Damian Szwarnowiecki (-73kg), Ksawery Morka (-73kg) i Sebastian Marcinkiewicz (-81kg).

- Po obozie w Baku wracamy do Warszawy, a następnie przenosimy się do tureckiej Antalyi, gdzie w dniach 1 – 3 kwietnia odbędzie się Grand Slam. Od 4 do 10 kwietnia będziemy tam trenować – dodał szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Natomiast kadra kobiet, której trenerem jest Paweł Zagrodnik, będzie trenować w terminie 13 – 20 marca w albańskim Golem.

Grand Slam w Tbilisi został przełożony ze względu na wojnę w Ukrainie, a jego nowa data to 3 - 5 czerwca.