Wrzesień 2021

MP Seniorów w Opolu: Michał Kowalczyk – moje judo jest dojrzałe

- Mam dopiero 19 lat, ale moje judo jest dojrzałe i liczę na dobre walki w Opolu – mówi Michał Kowalczyk (-73kg, UKJ Ryś Warszawa), który zadebiutuje w Mistrzostwach Polski Seniorów. Będzie rywalizował w hali Stegu Arena w piątek, 1 października.

- Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony w opolskich mistrzostwach i zaznaczyć swój pierwszy seniorski start dobrymi walkami. Czuję się dobrze - fizycznie i taktycznie i jestem też dobrze przygotowany – powiedział Michał Kowalczyk.

MP Seniorów w Opolu: zadebiutują kadeci m.in. Wiktoria Ślązok i Ksawery Ignasiak

W zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów zadebiutuje kilkoro judoków z reprezentacji kadetów, m.in. brązowa medalistka Mistrzostw Europy Wiktoria Ślązok (-48kg), Kinga Klimczak (-52kg) oraz Ksawery Ignasiak (-60kg), Kamil Michna (-60kg) i Miłosz Kłos (+100 kg). Wszyscy mają po 16-17 lat i to ich początki w seniorskiej karierze.

MP Seniorów w Opolu: wystąpi sporo utalentowanej młodzieży

Ponad 230 judoczek i judoków, w tym sporo utalentowanej i utytułowanej już młodzieży, znajduje się na liście startowej 65 Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w dniach 1 - 3 października odbędą się w hali Stegu Arena w Opolu.

Brązowa medalistka GP Katarzyna Sobierajska: byłam zdeterminowana i skupiona na walkach

W swoim debiucie w Grand Prix 19-letnia Katarzyna Sobierajska zdobyła brązowy medal w wadze -70kg. – W Zagrzebiu biło mi się bardzo dobrze, byłam zdeterminowana i skupiona na walkach – mówi reprezentantka Polski.

W stolicy Chorwacji judoczka UKS Pohl Judo Przemęt pokonała zawodniczkę gospodarzy Larę Cvjetko oraz w ćwierćfinale Niemkę Marlene Galandi. W półfinale Katarzyna Sobierajska przegrała z ze Słowenką Anką Pogačnik, a o brąz wygrała w dogrywce z Holenderką Hilde Jager.

Grand Prix w Zagrzebiu: brąz Katarzyny Sobierajskiej, 5 miejsce Angeliki Szymańskiej

Świetny występ polskich judoczek w pierwszych poolimpijskich zawodach Grand Prix. W sobotę w Zagrzebiu 19-letnia Katarzyna Sobierajska (-70kg) zdobyła brązowy medal, a 21-letnia Angelika Szymańska (-63kg) zajęła 5 lokatę.

Katarzyna Sobierajska, Mistrzyni Europy Juniorek z 2020 roku, startowała już w ME Seniorek i Grand Slam, ale w turnieju rangi GP jeszcze nie walczyła. Dzisiaj wygrała z Chorwatką Larą Cvjetko i Niemką Marlene Galandi, a w półfinale przegrała ze Słowenką Anką Pogačnik. W walce o brąz młoda polska zawodniczka wygrała w dogrywce z Holenderką Hilde Jager.

Grand Prix w Zagrzebiu: Laura Fazliu rywalką Natalii Kropskiej

20-letnia Kosowianka Laura Fazliu rywalką 21-letniej Natalii Kropskiej (63 kg) w eliminacjach turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. W tej samej wadze Angelika Szymańska spotka się z Chorwatką Dorą Bortas. W puli nagród jest 100 tys. dol.

Biało-Czerwoni przygotowują się do listopadowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Budapeszcie.

Bardzo ciekawa walka czeka m.in. ubiegłoroczną Mistrzynię Europy Juniorek Katarzynę Sobierajską (-70kg), która spotka się z Chorwatką Larą Cvjetko, aktualną Wicemistrzynią Europy Juniorek i ubiegłoroczną Młodzieżową Mistrzynią Europy.

Komunikat z dnia 22.09.2021 r. w sprawie wyboru dostawcy 144 piłek gimnastycznych do programu „Judo w szkole”

W postępowaniu ofertowym ogłoszonym przez Polski Związek Judo w dniu 07.09.2021 na dostawę 144 piłek gimnastycznych do programu „Judo w szkole” wpłynęło 7 ofert. Wybrana została oferta firmy DEL Sport Sp. z o.o., która zaoferowała najniższą cenę za całość dostawy.

Warszawa 22.09.2021
Arkadiusz Bęcek
Sekretarz Generalny PZ Judo

Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych 2021 w Ufie

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych odbędą się 27 listopada w rosyjskiej Ufie – poinformowała Europejska Unia Judo.

Reprezentacje rywalizować będą w następujących kategoriach wagowych: kobiety -57kg, -70kg, +78kg, mężczyźni -73kg, -90kg, +100kg.

Rok temu ME Drużyn Mieszanych (European Mixed Team Championship) miały się odbyć w Bukareszcie, ale z powodu pandemii nie doszły do skutku.