POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2024

Puchar Polski Kadetów: ponad pół tysiąca zgłoszeń do turnieju w Piasecznie

Ponad pół tysiąca judoczek i judoków zostało zgłoszonych do Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w podwarszawskim Piasecznie. Turniej odbędzie się w sobotę 2 marca w hali sportowej GOSiR.

Na liście startowej jest liczna grupa m.in. złotych i srebrnych medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Kadetów - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszalinie.

Między innymi w kategorii -44kg wystąpią Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski, siostry Natasza i Nina Potok, a także Mistrzyni i Wicemistrzyni z -40kg Sandra Walendzik i Nicola Skubel.

Ważna informacja dotycząca zagranicznych zawodników zgłoszonych na Puchar Polski w Piasecznie

Przypomnienie dotyczące warunków uczestnictwa zawodnika zagranicznego w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Piasecznie

Zawodnik reprezentujący klub polski, aby móc wystartować w zawodach z kalendarza imprez PZ Judo musi:

• mieć aktywną licencję zawodniczą,

• posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, który musi okazać podczas ważenia oficjalnego,

• posiadać minimalny stopień szkoleniowy, zarejestrowany w bazie PZ Judo, odpowiedni do grupy wiekowej w której odbywają się zawody,

• mieć ważne badania sportowo-lekarskie,

Janusz Piechna: sportowa złość i chęć rewanżu

- Zawodniczki są ambitne, zdyscyplinowane i zdeterminowane, by odnosić sukcesy. Jest w nich sportowa złość i chęć rewanżu – mówi Janusz Piechna, nowy trener juniorskiej, kobiecej reprezentacji Polski.

W ostatnich dniach młode kadrowiczki startowały w seniorskim European Open (Puchar Świata) w Warszawie, a następnie trenowały na międzynarodowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Powołanie Samorin - KN Juniorzy Młodsi

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zgłoszeń na zawody oraz training camp w Samorin, Słowacja.
Deadline zgłoszeń do judobase mija 08.03.2024
W celu zgłoszenia się na zawody, prosimy o maila na adres szkoleniefrkf@pzjudo.pl

Zgłoszenia hotelowe - prosimy o dokonywanie bezpośrednio u organizatora.

Piotr Kuczera: Grand Slamy plus Mistrzostwa Europy i Świata

W niedzielę, 3 marca Piotr Kuczera (-100kg) wystartuje w Taszkencie w swoim trzecim w tym roku turnieju Grand Slam. - Do Igrzysk Olimpijskich chcę rywalizować w zawodach tej rangi oraz Mistrzostwach Europy i Świata – mówi utytułowany reprezentant Polski.

W lutym Piotr Kuczera ma za sobą występy w zawodach Grand Slam w Paryżu i Baku (srebrny medal). Łącznie stoczył 7 pojedynków, z których wygrał 5.

Waga sobota Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Piasecznie

Szanowni Państwo,

Informujemy, że druga waga oficjalna sobotnia przed Pucharem Polski juniorek i juniorów młodszych w Piasecznie w dniu 02.03.2024 odbędzie się na hali sportowej GOSiR Piaseczno ul. Sikorskiego 20, 05-500 Piaseczno w godzinach 07:30-08:30.

Grand Slam w Taszkencie: Stodolski i Kuczera bliżej kwalifikacji na IO

Po raz 3 w historii zawody rangi Grand Slam odbędą się w Taszkencie (1-3 marca). Dla polskich judoków, m.in. Adama Stodolskiego (-73kg) i Piotra Kuczera (-100kg), start w stolicy Uzbekistanu jest kolejną szansą na zdobycie punktów do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

European Open w Warszawie: Anna Dyba i Damian Szwarnowiecki tuż za podium

Mistrzowie Polski Anna Dyba (-78kg) i Damian Szwarnowiecki (-81kg) zostali sklasyfikowani na 5 pozycjach w turnieju European Open – Pucharze Świata w Warszawie. 7 miejsce zajęła Paulina Muszyńska (-78kg).

W pojedynkach o brązowe medale Anna Dyba (AZS AWF Wrocław) przegrała po blisko 6-minutowej rywalizacji z Holenderką Linde Hanstede, a z kolei Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław) poniósł porażkę – również w dogrywce (walka trwała ponad 5 minut) z Francuzem Baptiste Pierre.

European Open w Warszawie: Francuzi z dwoma złotymi medalami

Pod znakiem dominacji Francuzów minął pierwszy dzień rywalizacji w European Open – Pucharze Świata w Warszawie. W sobotę zdobyli 8 medali – 2 złote, 1 srebrny, 5 brązowych. Biało-Czerwoni w odmłodzonym składzie na razie bez sukcesów.

W najniższych kategoriach triumfowali Francuzi: Enzo Jean -60kg i Anais Perrot -48kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także: -66kg Mykyta Holoborodko (Ukraina) i -73kg Samuel Gassner (Austria) oraz -52kg Kenya Perna (Włochy), -57kg Maysa Pardayeva (Turkmenistan) i -63kg Nadiah Krachten (Holandia).

Dawid Mechowski: obicie na zawodach seniorskich wkrótce zaprocentuje

- Obicie na zawodach seniorskich, ale też Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, wkrótce zaprocentuje – mówi 22-letni Dawid Mechowski (-90kg), złoty i brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, odpowiednio młodzieżowców i seniorów.

- Nie uważam, że odbiegałem od moich przeciwników umiejetnościami, ale brakowało mi cwaniactwa, zimnej głowy i doświadczenia. To głównie przeważyło o moich wynikach na zawodach rangi Pucharu Świata czy Mistrzostw Europy Młodzieży – powiedział Dawid Mechowski (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Strony