POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2024

Angelika Szymańska i Aleksandra Kowalewska trenują w Japonii

Przygotowująca się do Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich Angelika Szymańska (-63kg) rozpoczęła zgrupowanie w Japonii. Wraz z nią trenuje utalentowana Aleksandra Kowalewska (-70kg), która w tym roku kończy wiek juniorki, a startować będzie także w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile.

Tryb wprowadzania zgłoszeń do zawodów OOM.

Dział Szkolenia informuje, że zmianie ulega tryb wprowadzania zgłoszeń zawodniczek i zawodników do zawodów OOM.
Zawodniczki i zawodnicy posiadający kwalifikację do udziału w finałach OOM z eliminacji regionalnych lub z PP w Piasecznie, zostaną wprowadzeni przez admina systemu Judo Manager.
W razie uwag do wprowadzonych nazwisk / nazw klubów lub innych nieścisłości prosimy o informację na mail: zawody@pzjudo.pl .

Grand Slam: Polacy powalczą o punkty rankingowe w Azji Centralnej

Przed Mistrzostwami Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (19-24 maja), reprezentanci Polski powalczą o punkty rankingowe w kwalifikacjach olimpijskich w dwóch turniejach rangi Grand Slam w Azji Centralnej.

Do zawodów w Duszanbe 3-5 maja zgłoszonych jest dziewięcioro Biało-Czerwonych: -73kg Adam Stodolski, -100kg Piotr Kuczera, +100kg Kacper Szczurowski i -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Arleta Podolak, -70kg Katarzyna Sobierajska, -70kg Eliza Wróblewska, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78 Kinga Wolszczak.

Puchar Europy Weteranów: Artur Cyman - bardzo dobrym pomysłem turnieje dla mastersów

- Cykliczne turnieje dla weteranów są bardzo dobrym pomysłem. Mamy możliwość sprawdzenia się w kolejnych zawodach – mówi Artur Cyman, medalista Mistrzostw Świata i Europy, który w sobotę 20 kwietnia wystartuje w Pucharze Europy w Warszawie.

- Grupa zawodników i trenerów rywalizuje w imprezach jak Mistrzostwa Świata i Europy, Mistrzostwa Polski, a teraz dochodzi jeszcze Puchar Europy – powiedział Artur Cyman, który wystąpi w M7 w kategorii wagowej -90kg.

Trening Camp Warszawa po Veteran European Cup 2024

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zapoznania się z programem training camp po Veteran European Cup 2024.
Camp odbędzie się w niedzielę 21.04.2024 na hali sportowej BOSIR ul. Strumykowa 21 Warszawa.
Druga sesja uzależniona jest od ilości zgłoszeń podczas akredytacji minimum 20 osób.

Więcej informacji w programie campu

Ladies and Gentlemen,

Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu: za tydzień losowanie turnieju

Za tydzień, tj. środę, 24 kwietnia, odbędzie się losowanie seniorskich Mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Polacy będą startować indywidualnie od 25 do 27 kwietnia. Zawody zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich.

Rywalizacja o awans na Igrzyska w Paryżu jest już na finiszu, dlatego trenerzy kadry narodowej Marek Kręcielewski i Jacek Kowalski zdecydowali, że część judoków i judoczek powalczy w ME w Chorwacji i majowych MŚ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, niektórzy w jednej z tych imprez mistrzowskich, ale są też starty w Grand Slam w Tadżykistanie i Kazachstanie.

Puchar Europy Weteranów: kontuzja polskiej Mistrzyni Świata

Z powodu kontuzji barku Iwona Osenkowska, Mistrzyni Świata z 2022 roku, musiała wycofać się ze startu w sobotnim (20 kwietnia) Pucharze Europy Weteranów w Warszawie.

- Niestety, nie wystąpię w zbliżających się zawodach Pucharu Europy w Warszawie. Urazu doznałam na treningu – mówi utytułowana Iwona „Osa” Osenkowska, medalistka Mistrzostw Świata i Europy F5 w kategorii wagowej -70kg.

Na co dzień prowadzi klub OSA Judo Club w mieście Newbridge, ok. 35km od Dublina, stolicy Irlandii.

Strony