Lipiec 2024

Trenerka Aneta Szczepańska: zostawiamy wszystko to, co się dotąd sprawdzało

- Do olimpijskiego startu Angeliki Szymańskiej zostały 2 tygodnie. W przygotowaniach zostawiamy wszystko to, co się dotąd sprawdzało – mówi Aneta Szczepańska, Wicemistrzyni Igrzysk w Atlancie i klubowa trenerka srebrnej medalistki niedawnych Mistrzostw Świata.

24-letnia Angelika Szymańska (KS Judo Szczepańska Team Włocławek) przebywa na ostatnim przedolimpijskim zgrupowaniu reprezentacji w COS OPO Cetniewo.

International Judo Tour (IJT) / Klubowa Liga Seniorów

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem do turnieju z cyklu International Judo Tour (IJT) / Klubowa Liga Seniorów.

Dawid Szulik brązowym medalistą Pucharu Europy Juniorów

Miesiąc po zdobyciu brązowego medalu Pucharu Europy Juniorów w Birmingham (Anglia), Dawid Szulik sięgnął po krążek tego samego koloru w kategorii -81kg w Paks (Węgry). 5 miejsce zajęła Magda Glubiak w wadze -70kg.

W walce o brąz Dawid Szulik zwyciężył Brazylijczyka Enzo Trombiniego.

Łącznie Polak (brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów -73kg z 2021 roku) pokonał 5 rywali - Austriaka Lenza Naprudnika, Węgra Almosa Dobrosy, Serba Mihajlo Simina i w ćwierćfinale Gruzina Alexandre Loladze.

W półfinale Dawid Szulik przegrał z Brazylijczykiem Felipe Silvą.

Europejskie Igrzyska Akademickie: Anna Dyba i Konrad Szatkowski brązowymi medalistami

W węgierskim mieście Miszkolc odbywają się Europejskie Igrzyska Akademickie. W piątek brązowe medale wywalczyli Anna Dyba (-78kg) i Konrad Szatkowski (-81kg).

W decydujących pojedynkach judocy Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław wygrali, odpowiednio, z Hiszpanką Marią Mas Garcią i Czechem Alexandrem Sojką.

Wcześniej Konrad Szatkowski pokonał w eliminacjach Niemca Pascala Bruckmanna i Austriaka Leona Guemueskayę oraz w ćwierćfinale Czecha Michala Pfafa. Z kolei w półfinale Polak (rocznik 1999) przegrał z Węgrem Benedekiem Tothem.

Igrzyska Olimpijskie: losowanie turnieju judo 25 lipca

Czworo polskich judoków wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Swoich rywali i rywalki poznają 25 lipca, kiedy przeprowadzone zostanie losowanie. Początek o g. 14:00.

Turniej judo rozpoczyna się 27 lipca, a naszych reprezentantów zobaczymy na tatami we francuskiej stolicy w następujących terminach:

Poniedziałek, 29 lipca – Adam Stodolski (-73kg)

Wtorek, 30 lipca – Angelika Szymańska (-63kg)

Czwartek, 1 sierpnia – Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) i Piotr Kuczera (-100kg)

Europejskie Igrzyska Akademickie: Amelia Konfisz tuż za podium

5 miejsce zajęła Amelia Konfisz (-63kg) w pierwszym dniu Europejskich Igrzysk Akademickich na Węgrzech. Multisportowe zawody odbywają się w dwóch miastach – Debreczynie i Miszkolcu.

W walce o brązowy medal Amelia Konfisz (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław) przegrała z Holenderką Nadiah Krachten.

Z kolei w półfinale Polka poniosła porażkę z późniejszą złotą medalistką Węgierką Anną Krizą.

W ćwierćfinale Amelia Konfisz pokonała Holenderkę Maartje Daamen, zaś wcześniej wygrała z Francuzką Leną Siouane.

PE Juniorów w Paks: Polacy w 6-osobowym składzie

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów w Estonii. W dniach 13-14 lipca 6-osobowa reprezentacja Polski weźmie udział w Pucharze Europy w węgierskim Paks.

- Wczoraj podczas treningu kontuzji doznała Marysia Jesionek -57kg. W jej miejsce powołana została Amelia Bagniewska -63kg – mówi Janusz Piechna, trener kadry narodowej juniorek.

Oprócz Amelii Bagniewskiej, w zawodach na Węgrzech rywalizować będą Magdalena Rozenbaum -57kg i Magda Glubiak -70kg.

Olimpijczyk Adam Stodolski: marzyłem o rywalizacji z najlepszymi na Igrzyskach

- Start na Igrzyskach to spełnienie marzeń z dzieciństwa, gdy oglądałem turniej olimpijski w telewizji. Zawsze chciałem i marzyłem o tym, aby pojechać i rywalizować z najlepszymi na najważniejszych zawodach sportowych – mówi Adam Stodolski, który wystąpi w IO w Paryżu w kategorii -73kg.

Nasza reprezentacja będzie liczyła 4 judoków, wcześniej zakwalifikowali się: Angelika Szymańska -63kg, Beata Pacut-Kłoczko -78kg i Piotr Kuczera -100kg.

Mistrzyni Europy Kadetów Amelia Ptasińska - tytuł zwieńczeniem codziennej i wieloletniej pracy

- Tytuł Mistrzyni Europy w kategorii kadetów jest dla mnie zwieńczeniem codziennej i wieloletniej pracy oraz bodźcem do dalszych jeszcze cięższych treningów – mówi Amelia Ptasińska, złota medalistka w wadze -63kg.

Judoczka z podwarszawskiego Halinowa (powiat miński) okazała się bezkonkurencyjna w turnieju w Sofii. Z 6 walk, 4 wygrała przed czasem i 2 w dogrywkach.

- Jadąc do Bułgarii czułam się bardzo przygotowana i wiedziałam, że stać mnie na wygranie zawodów. Musiałam tylko uwierzyć w swoje umiejętności – powiedziała Amelia Ptasińska.