POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Weteranów: 4 medale Polaków w Chorwacji

podium_t.dymerski

Tadeusz Dymerski zdobył złoty medal, Sebastian Laskowski i Zbigniew Mazur srebrne, zaś Artur Cyman brązowy w rozegranych w chorwackim Poreczu Mistrzostwach Europy Weteranów.

Kilka miesięcy temu Tadeusz Dymerski ze Szczytna wywalczył tytuł Mistrza Świata Weteranów w Amsterdamie, a teraz był najlepszy w kontynentalnej rywalizacji w grupie M8, +100kg. Na yuko rzucał dwóch Niemców - Lothara Schertela i Arthura Schnabela.

Zbigniew Mazur (M7, -100kg) po dwóch wygranych walkach, w finale przegrał z Serbem Slavko Sikiriczem. Sebastian Laskowski (M2, -73kg) zaś po czterech zwycięstwach z rzędu, o złoto przegrał z Azerem Vugarem Budagovem.

Natomiast Artur Cyman (M6, -90kg) pokonał 3 rywali, w półfinale przegrał z Ihorem Knyshem (Ukraina), a o brąz wygrał z Hiszpanem Enricem Martorellem Sabatterem.

Tuż za podium, na piątych miejscach sklasyfikowani zostali Przemysław Zimowski (M3, -100kg) i Krzysztof Czupryna (M4, -66kg). W pojedynkach o brązowe krążki obaj przegrywali z Francuzami - Przemysław Zimowski z Christophe Ravot, a Krzysztof Czupryna z Armenakiem Mardyrosyanem.

W chorwackim turnieju siódme pozycje zajęli Jarosław Niewiadomski (M5, -81kg) i Mariusz Walendzewicz (M1, -90kg), a dziewiątą Krzysztof Kosiński (M3, -73kg). Startowali również Jacek Gemza (M5, -100kg), Marek Głodek (M2, -100kg) oraz Waldemar Żukrowski (M7, -66kg), który pod koniec września 2015 roku zwyciężył w MŚ w Holandii.

W zawodach drużynowych Biało-Czerwoni (Waldemar Żukrowski, Jarosław Niewiadomski, Artur Cyman, Jacek Gemza, Tadeusz Dymerski) uplasowali się na 5 pozycji.

Za rok ME Weteranów odbędą się w Atenach. W Poreczu najlepsi byli Francuzi 16 złotych medali, Rosjanie 14 i Włosi 10.

Tags: