Judo osób niepełnosprawnych

Puchar Polski Osób z Niepełnosprawnościami 04-05.11.2023, Gdańsk

Komunikat końcowy Puchar Polski OzN PZ Judo Opole 07.10.2023

OzN w SUDS European Championships (Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa)

W dniach: 08 - 09.09.2023 w Padwie (Włochy), reprezentacja Polski Osób z Niepełnosprawnościami pod opieką trenerów Ady Dadci-Smoliniec i Michała Dąbrowskiego, wzięła udział w Mistrzostwach Europy SUDS- zawodników z zespołem Downa.
Nasza Kadra spisała się znakomicie zdobywając złoty medal w turnieju drużynowym. W finale Polacy wygrali z reprezentacją Portugalii, trzecie miejsce zajęli gospodarze- Włosi.

Cztery srebra Polaków w Mistrzostwach Europy Osób z Zespołem Downa

Cztery srebrne medale zdobyli polscy judocy w Mistrzostwach Europy Osób z Zespołem Downa we włoskiej Padwie.

Na drugim stopniu podium stanęli: -60kg Tymoteusz Kiełpiński, -63kg Maria Pajdak, -66kg Michał Miszkowski i -73 kg Adam Wiśniewski.

W kategorii -60kg czwarte miejsce zajął Adam Wiśniewski, a piąte Mateusz Bielecki.

Trenerami polskiej reprezentacji są Adrianna Dadci Smoliniec i Michał Dąbrowski. Podczas wyjazdu pomagali Daniel Wiśniewski i Marek Miszkowski.

Wyniki polskich judoków:

2 miejsce

-60kg Tymoteusz Kiełpiński Ada Judo Fun Gdańsk

SUDS European Championships

Tak wygląda pełen skład Reprezentacji Polski w Judo ,startujący w rozpoczynających się w Padvie SUDS European Championships!

MISTRZOSTWA POLSKI w JUDO OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

W dniach 27-28 maja w Elblągu, odbyły się Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnościami.
Tegoroczne zawody zgromadziły na tatami ok 140 zawodników z 14 klubów.
To zdecydowanie rekordowa ilość uczestników, co pokazuje jak prężnie rozwija się ta dyscyplina sportu wśród OzN.
Zawody zostały przeprowadzone wedle przepisów Federacji Virtus, co pozwala na ujednolicenie systemu sędziowania z przepisami jakie panują na całym świecie.
Pierwszy raz w tym roku wszyscy startujący zawodnicy musieli posiadać licencję sportowe Polskiego Związku Judo.