Podsumowanie oraz wyniki pierwszego dnia CADET EUROPEAN JUDO CUP, BIELSKO-BIAŁA 2017.

Puchar Europy Kadetów: brązowy medal Alicji Grzegorzewskiej w Bielsku-Białej.

Alicja Gowarzewska (UKS Judo Mysłowice) zdobyła brąz w wadze -40 kg w pierwszym dniu Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej. W walce o medal wygrała przez dwa waza-ari z Francuzką Diane Inguimbert. Piąte miejsce zajęła Marta Kuraś (UKS Judo Wolbrom) w kategorii -48 kg.

Przed dwoma miesiącami Alicja Gowarzewska była siódma w Pucharze Europy w Zagrzebiu. Dziś wygrała trzy pojedynki - pierwszy w eliminacjach z Francuzką Lilah Lagarde, drugi rozstrzygnęła na swoją korzyść w dogrywce z Rosjanką Mariną Vorobevą. Potem przegrała w półfinale ze złotą medalistką - Rumunką Silvią Gherman a trzeci wygrany pojedynek to właśnie walka o brązowy medal z Inguimbert.

Marta Kuraś po trzech zwycięskich walkach dotarła do półfinału kategorii wagowej do 48 kg, gdzie została pokonana przez Niemkę Maschę Ballhaus. Trzecie podium dla Marty w zawodach Pucharu Europy w tym sezonie było blisko. W Chorwacji wywalczyła złoty krążek, w Czechach brązowy, a przed własną widownią w pojedynku o brąz niestety musiała uznać wyższość Holenderki Naomi Van Krevel.

Punktowane, siódme pozycje zajęło dziś troje reprezentantów Polski: Hubert Pieczyński (Górnik Konin) w wadze -50 kg, Natalia Stokłosa (MUKS Kokoro Łódź) -40 kg i Nikola Szlachta (UKS Judo Wolbrom) w kategorii do 44 kg.

W pierwszym dniu międzynarodowego turnieju w Bielsku-Białej na dziewiątych lokatach sklasyfikowani zostali - Jakub Kubicki (UKS Olimp Nowa Sól) w kategorii -50 kg, Szymon Szymański (Yuko Józefów) -55 kg i Monika Olejnik (KS AZS-AWF Poznań) -48 kg.

Sobotnie zmagania z największym dorobkiem medalowym zakończyli Rosjanie, którzy zdobyli osiem medali - trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Japonia a trzecie Gruzja.

Poniżej listy walk i wyniki pierwszego dnia zawodów Cadet European Judo Cup w Bielsku-Białej.