POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2016

Katarzyna Kłys i Maciej Sarnacki trenują w Japonii

Czołowi polscy judocy, m.in. Katarzyna Kłys i Maciej Sarnacki przebywają obecnie w Japonii, gdzie przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich. Wraz z nimi są Anna Borowska i Kamil Grabowski, którzy pomagają w sparingach.

Biało-czerwoni wybrali się do znanego ośrodka w Yamanashi koło Kofu. Trenują pod okiem Artura Kłysa i Wojciecha Sarnackiego.

European Open w Warszawie: Powołania

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy Katarzyna Kłys (-70kg) będzie liderką reprezentacji Polski na turniej European Open, zaliczany do kwalifikacji olimpijskich. Zawody odbędą się w dniach 27-28 lutego w Arenie Ursynów.

Katarzyna Kłys jest najbardziej utytułowaną obecnie polską judoczką. W dorobku ma brązowy medal IMŚ 2014 i srebrny DMŚ 2015 oraz srebrne IME 2007, 2012, DME 2010, a także brąz DME 2014. To jej najważniejsze sukcesy seniorskie, zaś jako juniorka w 2004 roku zdobyła brąz Mistrzostw Świata i srebro Mistrzostw Europy.

GP na Kubie: Arleta Podolak blisko podium

Była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak (-57kg) zajęła 7. miejsce w pierwszym tegorocznym turnieju cyklu IJF Tour - Grand Prix w kubańskiej Hawanie. Tydzień wcześniej judoczka GKS Czarni Bytom zdobyła brązowy medal African Open w Tunisie.

Zawody na Kubie 22-letnia Arleta Podolak rozpoczęła od wygranej z Amerykanką Hana Carmichael. Polska zawodniczka dobrze sobie radzi rywalkami z tego kraju, bowiem podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Astanie pokonała Janett Rodriguez.

Nabór Kandydatów na pełnienie funkcji Komisarza Zawodów

Zarząd Polskiego Związku Judo prowadzi nabór kandydatów na pełnienie funkcji Komisarza Zawodów rozgrywanych w kraju. Chętnych do udziału w kursie prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur do biura PZJudo drogą elektroniczną do dnia 31.01.2016. Zakwalifikowanych kandydatów podamy do 5.02.2016 roku. Dwudniowe szkolenie odbędzie się w terminie 19-21.02.2016 r. w COS OPO Cetniewo.