Lipiec 2016

PEJ w Berlinie - Krzysztof Załęczny na 7 miejscu

Krzysztof Załęczny (+100kg) zajął 7 miejsce w Pucharze Europy Juniorów w Berlinie. Wczoraj złoty medal zdobyła Anną Dąbrowska, a brązowy Julia Kowalczyk - obie w wadze -57kg.

Krzysztof Załęczny z TKS Judo Toruń na zmianę wygrywał i przegrywał walki w niemieckim turnieju. Zaczął od zwycięstwa z Naorem Itahem z Izraela, a następnie przegrał z Serbem Zarko Culumem, który wywalczył srebro. W repesażach pokonał Gruzina Gurami Kosmenashvili i przegrał z Uzbekiem Renatem Nazmitdinovem.

Sukces Polek w Berlinie

Anna Dąbrowska zdobyła złoty, a Julia Kowalczyk brązowy medal w wadze -57 kg Pucharu Europy Juniorek w Berlinie.

podium57

Akcja szkoleniowa w COS OPO Cetniewo

Polski Związek Judo powołuje na akcję szkoleniową, która odbędzie się w dniach 15-29.08.2016 r. w COS OPO Cetniewo. Prosimy o zapoznanie się z pismami poniżej.

Powołania na badania do COMS

Polski Związek Judo powołuje n/w zawodniczki na badania okresowe kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w dniach 9-11.08.2016 r. w Warszawie.
Prosimy o zapoznanie się z pismem poniżej.

Sławomir Kownacki - wierzę, że wrócimy z medalem z Rio

- Do faworytów nie jesteśmy zaliczani, ale wierzę, że wrócimy z medalem z Rio de Janeiro - mówi prezes Polskiego Związku Judo Sławomir Kownacki. Już jutro w warszawskim Centrum Olimpijskim ślubowanie judoków, a 30 lipca wyjazd na Igrzyska.

Tags:

Igrzyska Studenckie: Daniel Moskal - niewiele zabrakło do medalu

3 medale zdobyli polscy judocy w Europejskich Igrzyskach Studenckich w Chorwacji. Bardzo blisko medalu był również Daniel Moskal (-100kg), który minimalnie przegrał 2 z 4 walk i ostatecznie zajął 7 miejsce.

W Rijece srebro wywalczyła Paula Kułaga (-78kg), a brąz Katarzyna Wiszniewska (-48kg) i Tomasz Szczepaniak (-90kg).

- Odczuwam lekki niedosyt po swoich walkach, bowiem liczyłem na medal, a tymczasem przegrałem 2 walki na kary 2-1 - mówił Daniel Moskal o pojedynkach z Francuzem Alexisem Rabierem i Niemcem Larsem Entgensem.

Igrzyska Studenckie: polscy judocy na podium w Rijece

W Chorwacji odbywają się Europejskie Igrzyska Studenckie. Turniej judo przeprowadzono w Rijece, gdzie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Biało-Czerwoni wywalczyli 3 medale - 1 srebrny i 2 brązowe.

podium 78

PEJ w Pradze: Anna Isenko znów w czołówce

Anna Isenko (-63kg) potwierdziła przynależność do kontynentalnej czołówki juniorek zajmując 5 miejsce w Pucharze Europy w Pradze. W tym sezonie plasowała się na tej lokacie w Lignano i Sankt Petersburgu.

Polska zawodniczka wygrała 3 pierwsze walki, w każdej zdobywając yuko. Pokonała m.in. Słowenkę Andreję Leski, która 3 tygodnie temu zdobyła brązowy medal Grand Prix w Ułan Bator, a wcześniej była mistrzynią i wicemistrzynią Europy kadetek.

Polki Drużynowymi Mistrzyniami Świata w Judo Osób Niesłyszących

niepełnosprawni

WYNIKI

Polki zdobyły w Samsun tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata pokonując w finale Turcję 2:1
Skład drużyny: Natalia Brzykcy , Agnieszka Brzykcy i Dominika Mateuszczyk

Anna Isenko - ze zdrowiem wreszcie wszystko dobrze

Z problemami zdrowotnymi uporała się Anna Isenko (-63kg), aktualna wicemistrzyni Polski juniorek. W ten weekend powalczy w Pradze w Pucharze Europy Juniorek o kwalifikację na Mistrzostwa Europy.

- Jeszcze podczas majowych zawodów Pucharu Europy w Kownie bardzo przeszkadzał mi bark, natomiast w Gdyni byłam już zdrowa - powiedziała Anna Isenko.

W kwietniu 20-letnia judoczka dwukrotnie zajmowała 5 miejsca w turniejach PE Juniorek we włoskim Lignano i Sankt Petersburgu.