PEJ w Pradze: Anna Isenko znów w czołówce

Anna Isenko (-63kg) potwierdziła przynależność do kontynentalnej czołówki juniorek zajmując 5 miejsce w Pucharze Europy w Pradze. W tym sezonie plasowała się na tej lokacie w Lignano i Sankt Petersburgu.

Polska zawodniczka wygrała 3 pierwsze walki, w każdej zdobywając yuko. Pokonała m.in. Słowenkę Andreję Leski, która 3 tygodnie temu zdobyła brązowy medal Grand Prix w Ułan Bator, a wcześniej była mistrzynią i wicemistrzynią Europy kadetek.

Kilka miesięcy temu z Andreją Leski w finale Pucharu Europy Seniorek w Sarajewie wygrała Anna Borowska. Podczas tego samego turnieju Słowenka pokonała natomiast Julię Kowalczyk.

W półfinale Anna Isenko przegrała przed czasem z najlepszą w tej kategorii wagowej Niemką Marie Charlotte Klose, a w walce o brązowy medal lepsza okazała się Ukrainka Hanna Kukharuk, która w ubiegłym roku wywalczyła srebrny medal ME Kadetek i brązowy medal MŚ Kadetek.

W stolicy Czech 9 miejsce zajął Szymon Jasiński (-66kg). Łącznie stoczył 5 pojedynków - triumfował w 3, doznał 2 porażek. W walce, której stawką było prawo rywalizacji o medal, przegrał przez waza-ari z Yarinem Menagedem z Izraela.

Pozostali reprezentanci, odpadali w eliminacjach. Kolejny start już za tydzień w PEJ w Berlinie.