POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grudzień 2017

NIEPOWETOWANA STRATA DLA PODLASKIEGO JUDO

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż w dniu 29.12.2017 w wieku 67 lat odszedł od nas Trener Andrzej Biliński.

Sezon 2018 - Mistrzostwa Świata w Baku, Mistrzostwa Europy w Tel Avivie

Mistrzostwa Świata odbędą się w azerskim Baku, a Mistrzostwa Europy w izraelskim Tel Avivie - to najważniejsze turnieje w 2018 roku. W Warszawie rozegrany zostanie European Open Seniorów, w Gdyni Puchar Europy Juniorów, a w Bielsku-Białej Puchar Europy Kadetów.

Kilka tygodni później niż w ostatnich latach odbędą się Mistrzostwa Świata Indywidualne i Drużynowe. Tym razem federacja IJF umieściła te zawody w swoim kalendarzu w terminie 20-27 września w Baku. Mistrzostwa Europy zaplanowane są od 26 do 28 kwietnia w Tel Avivie.

Młodzieżowe sukcesy polskich judoków w 2017 roku

Miniony rok to nie tylko sukcesy polskich seniorów, ale również naszych reprezentantów startujących w kategoriach młodzieżowców, juniorów i kadetów.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23 w czarnogórskiej Podgoricy brązowe medale zdobyli startujący w kategorii -90kg Piotr Kuczera i Rafał Kozłowski oraz Beata Pacut w wadze -78kg. Na 5 miejscu zawody zakończyła Anita Formela +78kg.

Powołanie na Badania w COMS - aktualizacja 02.01.2018 r.

Przypominamy zawodnikom o prawidłowo wypełnionej dokumentacji:

* Ankieta badania podmiotowego

* Upoważnienie dla opiekuna podczas badania - jeśli zawodnik nie ma jeszcze ukończonych 16 lat

* Zawodnicy, którzy będą badali się pierwszy raz w Comsie - imienne oświadczenie wygenerowane w portalu
(powinno zostać przekazane przez trenera kadry).

Zawodnicy niepełnoletni - wszystkie dokumenty powinny zostać podpisane przez opiekunów prawnych.

W razie pytań prosimy o kontakt: szkolenie@pzjudo.pl

W dniu 22.12.2017 Biuro Związku jest nieczynne.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu ciepłych chwil i aktywnego wypoczynku w gronie najbliższych oraz sportowego Nowego Roku 2018!

życzą

Prezes, Zarząd oraz pracownicy biura Polskiego Związku Judo

Polacy z medalami największych światowych zawodów - podsumowanie seniorskiego roku 2017

Brązowy medal Agaty Ozdoby-Błach (-63kg) w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie oraz srebrny medal reprezentacji kobiet w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Warszawie - rok 2017 był udany dla seniorskiego polskiego judo.

 
Biało-Czerwoni zdobywali medale także w najbardziej prestiżowych turniejach takich jak Grand Slam i Grand Prix, stawali na podium European Open i African Open, czyli Pucharów Świata. To były najważniejsze sukcesy Polaków w kończącym się roku.

Nowi Asystenci Trenerów KN Juniorów, odpowiedzialni za grupę juniorów młodszych na rok 2018

Kontynuując zasady nominacji trenerów Kadry Juniorów Młodszych z roku 2017, na rok 2018 powołani zostali trenerzy, którzy osiągnęli wraz ze swoimi zawodnikami na koniec roku 2017, najwyższą pozycję, spośród zawodników polskich w rankingu IJF w kategorii juniora i juniorki młodszej.

1. Asystent Trenera KN Juniorów, odpowiedzialny za grupę juniorów młodszych Pan Dariusz Tabisz WKS „Śląsk” Wrocław. Zawodnik Wojciech Kordyalik (74 pozycja w rankingu IJF z dnia 26.11.2017).

KARTA IJF- wykaz danych do uzyskania licencji IJF

Informacje niezbędne do wyrobienia licencji IJF
Koszt licencji IJF to 57 Eur, równowartość w PLN po średnim kursie NBP z dnia poprzedniego. Licencje ważne są przez okres dwóch lat kalendarzowych a nie od momentu ich wyrobienia.
Prosimy o dokonywanie wpłat na konto PZJudo przy zamawianiu licencji, po dokonaniu wpłaty przez klub zostanie wystawiona faktura.

Strony