Marzec 2018

Grand Prix w Tbilisi: Karolina Tałach "odczarowała" gruzińskie tatami

Wspaniały świąteczny sukces Karoliny Tałach w Tbilisi! W Wielką Sobotę judoczka GKS Wybrzeże Gdańsk zdobyła srebrny medal zawodów Grand Prix w wadze -63kg.

Ten sezon jest znakomity w wykonaniu polskiej zawodniczki. Po wygraniu European Open w Portugalii, wywalczyła brąz podczas turnieju ten rangi w Warszawie. Dziś doskonale walczyła w Gruzji i zasłużenie stanęła na podium. W nagrodę dostała 2 tysiące dolarów (do podziału z trenerem) i 490 punktów rankingowych.

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Prezes, zarząd oraz pracownicy Polskiego Związku Judo życzą Pięknych Świąt Wielkiej Nocy

Komunikat dotyczący zawodów PP juniorek i juniorów młodszych (limity OOM) w Szczyrku.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem dotyczącym zawodów PP juniorek i juniorów młodszych (limity OOM) w Szczyrku:

Komunikat dotyczący PP juniorek i juniorów młodszych w Szczyrku (limity OOM).

Grand Prix w Tbilisi: Anna Borowska tuż za podium

Zajmująca 16 miejsce na świecie Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik) była bardzo blisko zdobycia – jako pierwsza Polka w historii – medalu podczas Grand Prix w Tbilisi. Ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Po zdobyciu srebrnego medalu w European Open w Warszawie i 5 lokacie w Grand Slamie w Dusseldorfie, Anna Borowska po raz kolejny potwierdziła przynależność do szerokiej czołówki kategorii -57kg.

Grand Prix w Tbilisi: świąteczna rywalizacja o punkty i premie finansowe

Z udziałem 302 zawodników i zawodniczek z 38 państw, w tym 16-osobowej naszej reprezentacji, od jutra do świątecznej niedzieli rozgrywane będą zawody Grand Prix w Tbilisi. Walka toczyć się będzie o punkty do rankingu i premie finansowe.

Dla Polaków i wielu innych judoków to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Tel Avivie. Złoci medaliści turnieju w Gruzji otrzymają 3 tysiące dolarów do podziału ze swymi trenerami, srebrni 2 tys., a brązowi 1 tys. Za zwycięstwo dostaje się też 700 punktów, za 2 miejsce 490 pkt, za 3 – 350, 5 – 252, 7 – 182 itd.

Grand Prix w Tbilisi: Tomasz Kowalski - Gruzini są światową potęgą

W silnym, kilkunastoosobowym składzie udają się nasi reprezentanci na Grand Prix w Tbilisi w dniach 30 marca – 1 kwietnia. To jeden z tych turniejów, gdzie jest zawsze szczególnie ciężko o medale.

Eliza Wróblewska - od czwartku treningi z Travisem Stevensem

- Od czwartku trenować będziemy z wicemistrzem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Travisem Stevensem – mówi Mistrzyni Polski Seniorek i Juniorek Eliza Wróblewska (-70kg), która 2 dni temu zdobyła srebrny medal Pucharu Europy Juniorek w Sarajewie.

Krzysztof Załęczny – byłem bardzo dobrze przygotowany do PE w Sarajewie

- O moim sukcesie w Sarajewie zadecydowało bardzo dobre przygotowanie do zawodów – mówi Krzysztof Załęczny (+100kg), który zdobył złoty medal podczas Pucharu Europy Juniorów. W klubie jego trenerem jest Andrzej Ekert, zaś w kadrze narodowej Marek Kręcielewski.