POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2018

Puchar Europy: Daria Pogorzelec wystąpi w Bratysławie

Powołana na Mistrzostwa Świata w Baku Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) wystąpi w najbliższy weekend 1-2 września w Pucharze Europy w Bratysławie. To turniej, w którym nasi judocy odnosili liczne sukcesy.

- Traktuję ten start treningowo, chciałabym stoczyć kilka mocnych walk, przećwiczyć rozwiązania taktyczne, oswoić się z rutyną startową i dostroić z nowymi trenerami kadry. Lubię brać udział w zawodach, a Puchar Europy w Bratysławie to dobra okazja, żeby przetrzeć się przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata – mówi Daria Pogorzelec (-70 kg).

MŚ w Baku: rekordzista Sarnacki i szóstka debiutantów

Znamy już skład naszej 16-osobowej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Baku. Dla Macieja Sarnackiego (+100 kg) będzie to już 6 start w MŚ. Debiutantów w polskiej kadrze jest sześcioro.

Olsztynianin jest również najstarszym zawodnikiem Biało-Czerwonych. Liczy sobie 31 lat, a w MŚ debiutował w Rosji (Tiumeń) w 2011 roku w turnieju open. Potem startował w Rio de Janeiro 2013, Czelabińsku 2014, Astanie 2015 i Budapeszcie 2017.

Głosowanie elektroniczne

MŚ w Baku: w składzie 16 Polaków – 9 judoczek i 7 judoków

W 16-osobowym składzie powalczą nasi judocy w Mistrzostwach Świata, które 20 września rozpoczną się w Baku. Do Azerbejdżanu jedzie 9 zawodniczek i 7 zawodników z Polski.

- Wszyscy obecnie przebywają na ciężkim zgrupowaniu w Zakopanem. Po mocnych campach i zawodach międzynarodowych, staramy się odbudować cechy motoryczne, pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Jest również bardzo dużo walk, randori, także pojedynków sędziowanych – mówi główny trener polskiej reprezentacji, Mirosław Błachnio.

Odszedł Lech Morus: założyciel i trener UKS-47 JUDO BUSHIDO MORUS

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 23.08.2018 r. po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas na zawsze

ś.p. Lech Morus

założyciel i wieloletni trener UKS-47 JUDO BUSHIDO MORUS, wspaniały, dobry i skromny człowiek, nauczyciel, animator sportu, całkowicie oddany pracy z dziećmi i młodzieżą.

Kurs doszkoleniowy Judo Kata

Zapraszamy na kurs doszkoleniowy Judo Kata który odbędzie się 9 września ok godz. 14 00 bezpośrednio po Pucharze Polski Judo Kata w ICSiR Józefów ul. Długa 44.
Kurs będzie prowadzony przez Michela Kozlowskiego członka Komisji Kata IJF i EUJ. Zapraszamy zawodników, trenerów, osoby które chciałyby sędziować w Judo Kata i wszystkich tych którzy chcą pogłębiać znajomość w Nage No Kata, Katame No Kata oraz Goshin Jutsu.

Ponadto zawodnicy biorący udział w Pucharze Polski mogą skorzystać z konsultacji w dn. 8 września w Łodzi.

Strony