POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2022

Grand Slam w Paryżu: trenerskie debiuty Pawła Zagrodnika i Rashada Hasanova

Paweł Zagrodnik i Azer Rashad Hasanov podczas turnieju Grand Slam w Paryżu (5 – 6 lutego) oficjalnie zadebiutują w roli trenera reprezentacji polskich judoczek i judoków. Łącznie we Francji walczyć będzie 11 naszych zawodników i zawodniczek, a dodatkowo dwie judoczki dołączą do campu organizowanego po zawodach.

Puchar Polski Juniorów i Juniorek - 19.02.2022 - odwołany

Szanowni Państwo,
z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z panującą pandemią COVID -19 oraz dużą ilość odnotowanych zakażeń podjęto decyzję o odwołaniu Pucharu Polski Juniorek i Juniorów planowanego na dzień 19.02.2022.
Nowy termin zawodów zostanie podany w najbliższym czasie.

Beata Pacut na 5 miejscu w Grand Prix w Almadzie

W szczęśliwej dla siebie Portugalii Beata Pacut, Mistrzyni Europy wagi -78kg, znów była blisko podium. Dziś zajęła 5 miejsce w zawodach Grand Prix w Almadzie koło Lizbony. W portugalskiej stolicy w kwietniu 2021 roku wywalczyła złoto ME.

W walce o brąz w Almadzie reprezentantka Polski przegrała z Izraelką Inbar Lanir, czyli z tą samą zawodniczką, od zwycięstwa z którą zaczęła znakomite Mistrzostwa Europy w Lizbonie.

Grand Prix w Almadzie: Beata Pacut rozstawiona z „jedynką”

Zajmująca 8 lokatę w rankingu światowym Beata Pacut (-78kg) jest rozstawiona z nr 1 w Grand Prix w Almadzie w Portugalii. Polka rywalizację rozpocznie od 1/8 finału i walki z Francuzką Habi Magassą.

Aktualna Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg) będzie walczyła w portugalskich zawodach w niedzielę 30 stycznia. Jej pierwszą przeciwniczką będzie 20-letnia zawodniczka z Francji, a jeśli Polka wygra, wówczas w ćwierćfinale spotka się z Uzbeczką Iriskhon Kurbanbaevą albo Portugalką Caroliną Paivą.

Zgrupowanie w Zakopanem, potem starty w Almadzie i Paryżu

Ok. 30-osobowa reprezentacja Polski (seniorki, seniorzy, młodzież kobiety i mężczyźni) kończy kilkudniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W najbliższych dniach Biało-Czerwoni startować będą w Grand Prix w portugalskiej Almadzie i Grand Slamie w Paryżu.

W akcji szkoleniowej w ośrodku w Tatrach uczestniczyli judocy i judoczki z kategorii młodzieżowej i seniorskiej, m.in. grupa reprezentantów przygotowująca się do najbliższych startów międzynarodowych na przełomie stycznia i lutego.

Oliwia Ziewalicz: mnóstwo zyskałam na zgrupowaniu w Szczyrku

- Zgrupowanie w COS-ie w Szczyrku uważam za bardzo udane. Miałam możliwość toczenia walk z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Dużo zyskałam na tym obozie – mówi Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno), aktualna Mistrzyni Polski juniorek młodszych w wadze +70kg.

- W dotychczasowych turniejach krajowych wygrałam przynajmniej raz z każdą rywalką-rówieśniczką z czołówki mojej kategorii wagowej, więc dobrze było sprawdzić się w rywalizacji ze starszymi od siebie judoczkami – powiedziała Oliwia Ziewalicz.

Powołanie na EO w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), 9-14.02.2022, KN Sen. i U23

Potwierdzenie udziału w akcji szkoleniowej należy przesłać do dn. 28.01.2022 r. do godz. 12:00 na adresy mailowe:
szkolenie@pzjudo.pl oraz p.zagrodnik@pzjudo.pl (Kadry Kobiet); judomarek@gmail.com (Kadry Mężczyzn).

Powołanie na Fuengirola Cadet European Cup 2022

Szanowni Państwo,

W załączeniu powołanie na Fuengirola Cadet European Cup 2022.

Organizator nie przedstawił jeszcze swojego outlines zawodów, co oznacza, że szczegóły wyjazdu zostaną przekazane w późniejszym terminie (po opublikowaniu programu).

Po campie w Turcji, Polacy trenowali na Słowacji

Po campie w tureckiej Antalyi, reprezentanci Polski z Rashadem Hasanovem, trenerem głównym kadry narodowej, pracowali na zgrupowaniu w słowackim mieście Šamorin. Biało-Czerwoni trenowali tam m.in. przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

W campie EJU OTC “Going for Gold” w południowo-zachodniej Słowacji (inicjatywa finansowana ze środków własnych PZ Judo) przebywali czterej nasi judocy – Adam Stodolski (-73kg), Wiktor Mrówczyński (-73kg), Piotr Kuczera (-100kg) i Kacper Szczurowski (-100kg).

Strony