POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2022

22-23.10.2022 Puchar PZJudo U 12, U 14 - Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich

Po raz pierwszy w historii Puchar Polskiego Związku Judo dla U 12 i U 14, również jako Międzynarodowy Turniej Nadzieji Olimpijskiej z udziałem krajów z grupy wyszehradzkiej. Zapraszamy do udziału i zapoznania się z załącznikami-komunikat, informacja na temat licencji, aktualnych stopni kyu: załączniki

Zmarł Śp. Zbigniew Walczak

Szanowni Państwo,

Z ogromnym żalem informujemy, że 27.09.2022r zmarł Śp. Zbigniew Walczak.
Pogrzeb odbędzie się 06.10.2022 o godzinie 10:00 w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Szumiąca 5, Pyry, Warszawa)
Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Mistrzostwa Świata: Polacy w 11-osobowym składzie w Uzbekistanie

11 polskich judoków wystąpi w Mistrzostwach Świata Seniorek i Seniorów w Taszkencie w dniach 6 – 13 października. W tym gronie nie ma kontuzjowanego Wicemistrza Europy wagi -100kg Piotra Kuczery. W Uzbekistanie startować będzie m.in. ubiegłoroczna Mistrzyni Europy kategorii -78kg Beata Pacut-Kłoczko.

Biało-Czerwoni kończą zgrupowanie w COS OPO w Zakopanem, a za kilka dni pierwsi nasi judocy z trenerami udadzą się do Azji.

Wicemistrz Europy Piotr Kuczera po operacji kolana

Wicemistrz Europy kategorii -100kg Piotr Kuczera przeszedł operację kolana. Przerwa w treningach lidera polskiej reprezentacji potrwa co najmniej pół roku.

- Operowali mnie dr n. med. Grzegorz Hajduk i dr hab. Krzysztof Ficek prof. nadzw., a zabieg miał miejsce w Galen-Ortopedia w Bieruniu – mówi 27-letni Piotr Kuczera.

Utytułowany reprezentant Polski doznał kontuzji, zerwania więzadła krzyżowego przedniego na zgrupowaniu w Azerbejdżanie.

JUDO w Szkole 2022 - wykaz klubów biorących udział w programie

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że w ramach jesiennej edycji programu Judo w szkole uruchomione zostają łącznie 44 grupy szkoleniowe.
Lista klubów, biorących udział w programie znajduje się w załączeniu.

Puchar Europy w Słowenii: wystartują medaliści Mistrzostw Polski

W kilkunastoosobowym składzie wystąpią Biało-Czerwoni w sobotnio-niedzielnych (1-2 października) zawodach w Pucharze Europy w Celje – Podcetrtek. - Wśród startujących są judoczki z zaplecza naszej kadry narodowej – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji Polski.

Trener kadry kadetów Tomasz Jopek: już przygotowujemy się do nowego sezonu

Po dobrych tegorocznych występach w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy oraz Mistrzostwach Świata i Europy, polscy kadeci już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. - W miniony weekend trenowaliśmy na zgrupowaniu w Nowej Iwicznej koło podwarszawskiego Piaseczna – mówi Tomasz Jopek, trener kadry narodowej.

Wśród trenujących byli m.in.: Emilia Bielawska -57kg, Maria Jesionek -57kg, Magda Glubiak -63kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, Tymoteusz Lic -55kg, Franciszek Michalak -55kg, Szymon Szulik -66kg i Mikołaj Kaczorek -73kg.

Uchwała 57/2022 Zarządu Polskiego Związku Judo z dnia 14.09.2022 w sprawie zmiany w regulaminie sportowym dotyczące startu obcokrajowców

Uchwała 57/2022
Zarządu Polskiego Związku Judo z dnia 14.09.2022
w sprawie zmiany w regulaminie sportowym dotyczące startu obcokrajowców
Na podstawie § 28 pkt 16 Statutu Polskiego Związku Judo uchwala się, co następuje:
§1.
Zarząd Polskiego Związku Judo, podejmuje uchwałę w sprawie zmiany w regulaminie sportowym dotyczące startu obcokrajowców
§2.
Aktualizacja regulaminu sportowego PZ Judo stanowi załącznik do niniejszej uchwały
§2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

MP Młodzików oraz MP Seniorów - minimalny stopień szkoleniowy

Uprzejmie przypominam trenerom i zgłoszonym uczestnikom zawodów, że minimalny stopień szkoleniowy wymagany do udziału w:
Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików to 4 KYU
Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów to 1 KYU

Turniej drużynowy w judo na Igrzyskach Europejskich w Krakowie – 1 lipca 2023 roku

Oficjalnie potwierdzono, że turniej drużyn mieszanych w judo na Igrzyskach Europejskich w Krakowie odbędzie się w sobotę, 1 lipca 2023 roku.

Niedawno w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Świata Weteranów w judo i Mistrzostwa Świata w judo kata.

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii w Judo w Stambule podjęto decyzje m.in. w sprawie kalendarza na 2023 roku. Zakazano też Rosjanom i Białorusinom startu w imprezach międzynarodowych do końca stycznia.

Strony