POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grudzień 2022

“International Tour” - inauguracja cyklu 2023 w Pradze, drugi turniej w Rybniku

Rywalizacja międzynarodowa na wysokim poziomie, większa liczba walk, cenne doświadczenia sportowe, nieodległe wyjazdy, nagrody finansowe dla zawodników i trenerów – tak ma wyglądać nowy projekt “International Tour” , inicjatywa Jacka Zawadki, Prezesa Polskiego Związku Judo oraz szefów Czeskiej i Słowackiej Federacji Judo, a są nimi Pavel Volek i Pavol Krejci.

Cykl w 2023 roku będzie się składał z czterech zawodów seniorskich, a inauguracja nastąpi w dniach 11-12 lutego w Pradze. Odbędą się także imprezy tej samej rangi dla kadetów.

Sebastian Marcinkiewicz: wkrótce wracam do treningów judo

25-letni Sebastian Marcinkiewicz, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w 2022 roku, ma przymusową przerwę z powodu urazu, którego nabawił się na campie w Tokio. - Ale żadnej pauzy w treningach nie mam, a do ćwiczeń judo wrócę już wkrótce – mówi reprezentant Polski kategorii -81kg.

Angelika Szymańska awansowała na 8 miejsce w rankingu!

Po fantastycznym występie w turnieju IJF Masters w Jerozolimie Angelika Szymańska (-63kg) awansowała z 13 na 8 miejsce w rankingu światowym judoczek. Również 8 jest Beata Pacut-Kłoczko w wadze -78kg.

Angelika Szymańska z Olimpijczyka Włocławek zdobyła w Izraelu brązowy medal, pokonując m.in. trzy rywalki z TOP 5 listy Międzynarodowej Federacji Judo – Wenezuelkę Anriquelis Barrios, Kanadyjkę Catharine Beauchemin-Pinard, Brazylijkę Ketleyn Quadros.

Podsumowanie 2022 roku: Polacy zdobywali medale w MŚ i ME seniorów i juniorów

To był udany rok dla krajowego judo, kierowanego przez Prezesa Polskiego Związku Jacka Zawadkę. Nasi reprezentanci zdobywali medale w Mistrzostwach Świata i Europy seniorów i juniorów, a także w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

W seniorach Wicemistrzem Europy w nowej dla siebie wadze został Piotr Kuczera (-100kg). Ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) sięgnęła po brązowy krążek Mistrzostw Świata.

Święta Bożego Narodzenia 2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam dużo zdrowia i wytrwałości. Dziękujemy za Wasze serca i pasje, za Waszą pracę, ciekawe projekty, spotkania oraz zaangażowanie jakie towarzyszyły nam w mijającym roku.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.


Praca Biura PZ Judo:

23.12.2022 - 08:00-13:00
24.12.2022 - nieczynne
25.12.2022 - nieczynne
26.12.2022 - nieczynne

Strony