POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2023

Eliza Wróblewska: celem był medal w European Open w Warszawie

- Na zawody w Warszawie jechałam z jednym celem - zdobyć medal – mówi Eliza Wróblewska (-70kg), finalistka turnieju European Open (Puchar Świata) w Arenie Ursynów. Po wywalczeniu srebra udała się na międzynarodowy camp Polskiego Związku Judo do Spały, a już jutro wylatuje na Grand Slam do Taszkentu.

Zmarł Michel Kozlowski

Z wielkim smutkiem informujemy, że wczoraj zmarł nasz prawdziwy Przyjaciel Michel Kozlowski. Przez ostatnie lata Michel wielokrotnie przyjeżdżał do Polski i prowadził seminaria Judo Kata. Dzięki Jego zaangażowaniu poznaliśmy wszystkie kata na poziomie zawodniczym, uczył nas także jak sędziować. Jego lekcje pozwoliły polskim zawodnikom szybko osiągać postępy i wysokie wyniki w rywalizacji międzynarodowej.

Dziękujemy Ci, Michel za wszystkie wspólne chwile spędzone razem na matach, Twoje zaangażowanie i sympatię dla polskiego judo kata.

Spoczywaj w pokoju.

Seminarium Judo Kata z Kodokan Goshin Jutsu

Główna Komisja Dan zaprasza na seminarium doszkoleniowe z Kodokan Goshin Jutsu, które odbędzie się w dniach 3-4 marca 2023.

Miejsce: Łódź, ul. Tamka 12

Godziny zajęć: Piątek, godz. 16:30 – 20:00

Sobota, godz. 10:00 – 14:00

Zajęcia poprowadzą Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, medaliści Mistrzostw Europy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

European Open w Warszawie: Wróblewska i Stępień ze srebrem, brąz Jędrzejewskiego

3 medale – dwa srebrne i brązowy – zdobyli polscy judocy w turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Srebro wywalczyli Eliza Wróblewska (-70kg) i Damian Stępień (-81kg), a brąz Michał Jędrzejewski (-100kg).

W niedzielę, 2 dniu zawodów, 5 miejsce zajęły Daria Pogorzelec (-78kg), Kinga Wolszczak (+78kg), a 7 Urszula Hofman (-70kg).

European Open w Warszawie: 5 miejsce Klaudii Cieślik

Wicemistrzyni Polski, 25-letnia Klaudia Cieślik (-52kg) zajęła 5 miejsce w turnieju European Open (Puchar Świata) w warszawskiej Arenie Ursynów. Wygrała dzisiaj 3 z 5 walk.

Klaudia Cieślik pokonała przed czasem Francuzkę Jade Desbuis oraz Holenderkę Rachel Van De Meeberg, zaś w ćwierćfinale przegrała z inną francuską judoczka Julie Weill Dit Morey. W repasażu wygrała przez ippon z Djamilą Silvą z Republiki Zielonego Przylądka, a w pojedynku o brąz – trwającym 6.44 min – uległa Chince Liu Ben.

European Open w Warszawie: Paweł Drzymał wylosował Ukraińca Svidraka

Rozstawiony z numerem 1 Paweł Drzymał (-81kg) spotka się z Ukraińcem Mykhailo Svidrakiem w 1/16 finału turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie w dniach 25-26 lutego.

Bardzo wysoko rozstawieni w Arenie Ursynów są też inni reprezentanci Polski: 2 – Arleta Podolak -57kg, Adam Stodolski -73kg, 3 – Ksawery Morka -73kg, 5 – Kinga Wolszczak +78kg.

Arleta Podolak, która juz 2-krotnie zwyciężała w Turnieju Warszawskim, zmierzy się w 1/16 finału z Holenderką Sachą Buwaldą.

European Open w Warszawie: program turnieju w Arenie Ursynów

W sobotę i niedzielę (25 – 26 lutego) w Arenie Ursynów w Warszawie, przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 122, odbędzie się turniej European Open (Puchar Świata) Mężczyzn i Kobiet. Zawody zaliczane są do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Pierwszego dnia rywalizować będą zawodniczki w wagach -48kg, -52kg, -57kg, -63kg, zawodnicy -60kg, -66kg, -73kg, a drugiego dnia judoczki w kategoriach -70kg, -78kg, +78kg i judocy -81kg, -90kg, -100kg, +100kg.

W Turnieju Warszawskim mogą startować osoby urodzone w 2008 roku i wcześniej.

European Open w Warszawie: Jacek Zawadka – bardzo mocny turniej, ale liczę na 5 medali

- Zapowiada się bardzo mocny turniej, ale liczę na naszych młodych reprezentantów i mam nadzieję, że zdobędą 5 medali. A po European Open w Warszawie przenosimy się – dzięki gościnności dyrektora Waldemara Wendrowskiego – na camp międzynarodowy do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale – mówi Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo.

Redakcja: Odliczamy godziny do European Open, czyli Pucharu Świata Kobiet i Mężczyzn w Arenie Ursynów.

Strony