POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maj 2023

Zmarła Śp. Krystyna Mirosława Różbicka

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 maja 2023 r. odeszła Krystyna Mirosława Różbicka, wieloletni sędzia sekretariatu. Postać barwna i nie do zapomnienia.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 2 czerwca br. o godzinie 10:30 w sali Ceremonialnej - B na Cmentarzu Północnym przy ul. Wójcickiego 14 w Warszawie.

Otwarte MP Osób z Niepełnosprawnościami w Elblągu: UKS Ada Judo Fun na 1 miejscu

W Elblągu odbyły się 2-dniowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył UKS Ada Judo Fun Gdańsk, wyprzedzając Akademię Judo Poznań i IKS Atak Elbląg.

Organizatorem turnieju była Spółdzielnia Socjalna Ruczaj, a MP dofinansowano że środków PFRON, zaś wsparcia udzieliły Integracyjny Klub Sportowy Atak i Polski Związek Judo.

W poszczególnych kategoriach wagowych złote medale zdobyli:

K3 -48kg Lena Jarząbkowska (UKS Okay Opole)

-52kg Maria Mierzwińska (IKS Atak Elbląg)

Grand Prix Austrii: niezły występ Kacpra Szczurowskiego w Linzu

Kacper Szczurowski zajął 7 miejsce w kategorii +100kg w zawodach Grand Prix Austrii w Linzu. Za tydzień nasza kadra narodowa startować będzie w Grand Prix Tadżykistanu w Duszanbe. Obydwa turnieje zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

W sobotę w Linzu Kacper Szczurowski triumfował w 2 z 4 walk. W eliminacjach wygrał m.in. przed czasem z doświadczonym reprezentantem gospodarzy Danielem Allerstorferem, medalistą kilku imprez rangi GP.

ME w Judo Kata: 8 polskich par zgłoszonych do zawodów

8 polskich par zostało zgłoszonych do Mistrzostw Europy w Judo Kata, które odbędą się w dniach 12 – 14 czerwca w Celje-Podcertek (Słowenia). Skład musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Związku Judo.

- Wystawiamy reprezentantów w czterech kata, po dwie pary w każdej. Zarówno seniorów, jak i juniorów. Z nadziejami na wysokie lokaty – mówi Sławomir Smater, trener kadry narodowej.

W Słowenii startować będą:

Kodokan Goshin Jutsu: Leszek Piąstka/Anna Jagiełło (AZS Łódź), Łukasz Proksa/Marek Tarabura (KSW Satori Jaworzno)

Grand Prix w Linzu: powrót do Austrii po 17-letniej przerwie

W latach 1980-2006 w Austrii odbywały się turnieje najwyżej rangi, tzw. Puchary Świata “A”. Teraz ten kraj wraca do organizacji seniorskich zawodów cyklu IJF World Tour. W dniach 25-27 maja w Linzu rozgrywana będzie impreza rangi Grand Prix.

W TipsArena startować będzie pięcioro reprezentantów Polski: Aleksandra Kowalewska -70kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Damian Stępień -81kg, Michał Jędrzejewski -100kg, Kacper Szczurowski +100kg.

Dzisiaj odbyło się losowanie, a rywalami polskich judoków będą:

Aleksandra Kowalewska (Polska) - Loriana Kuka (Kosowo) 1/16 finału

Strony