POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2023

MŚ Juniorów: Martyna Glubiak – przerwa między mistrzostwami jest dla mnie idealna

- Miesięczna przerwa pomiędzy Mistrzostwami Europy a Mistrzostwami Świata może wydawać się zbyt krótka, ale dla mnie jest idealna – mówi Martyna Glubiak (-63kg), brązowa medalistka ME Juniorek w holenderskiej Hadze.

Już za kilka dni reprezentantka Polski, której trenerami są Marek Słyk i Piotr Sadowski w Czarnych Bytom i Jacek Kowalski w kadrze narodowej, wylatuje do portugalskiego Odivelas. Jej start w MŚJ jest zaplanowany na czwartek 5 października.

Angelika Szymańska: oczekuję od siebie takich wyników, jak w Baku

- Oczekuję od siebie właśnie takich wyników, jak na turnieju w Baku, choć jeśli chodzi o styl walki było jeszcze kilka elementów do poprawy – mówi Angelika Szymańska, złota medalistka Grand Slamu w stolicy Azerbejdżanu w kategorii -63kg.

Po 2-tygodniowym zgrupowaniu w Japonii Polki poleciały do Baku, gdzie uczestniczyły w kolejnych zawodach w cyklu kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

W październiku i listopadzie trzy turnieje rangi Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski Młodzieży U23 w Wolsztynie i Mistrzostwa Polski Młodzików U15 w Rybniku oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Katowicach - to imprezy kończące cykl krajowych mistrzostw w judo w 2023 roku.

Turniej w Wolsztynie, organizowany przez UKS Pohl Przemęt, odbędzie się 14 października i będzie stanowił próbę generalną przed Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej w niemieckim Poczdamie (17-19 listopada).

Natomiast Mistrzostwa Polski w najmłodszej grupie młodzików są organizowane 21-22 października przez KS Polonia Rybnik. W tej grupie nie ma ME.

Powołanie na zgrupowanie w COS Cetniewo - KN Seniorów (11-18.10.2023)

Potwierdzenia zgłoszeń proszę przesłać do dn. 02.10.2023 do g.12.00 na adres mailowy trenera kadry: rashadjudo@gmail.com oraz szkolenie@pzjudo.pl

European Open w Pradze: 41 Polaków na liście startowej

41 polskich judoków – 22 zawodników i 19 zawodniczek – zostało zgłoszonych do turnieju European Open w Pradze. Na liście startowej są m.in. reprezentanci kraju przygotowujący się do Mistrzostw Europy Seniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

- Z naszej pierwszej kadry narodowej w czeskiej stolicy wystąpi Kinga Wolszczak +78kg, a są także judoczki, które szykują się do Młodzieżowych ME – mówi Paweł Zagrodnik, pierwszy trener Biało-Czerwonych.

Trener Paweł Zagrodnik: świetny start po bardzo dobrych przygotowaniach

- Świetny start po bardzo dobrych przygotowaniach – w ten sposób ocenił Paweł Zagrodnik, trener kadry narodowej, występ Angeliki Szymańskiej (-63kg) w turnieju Grand Slam w Baku. Reprezentantka Polski zdobyła swój pierwszy złoty medal w zawodach tej rangi.

MŚ Juniorów: Martyna Glubiak i Grzegorz Teresiński w składzie na turniej w Odivelas

Brązowi medaliści juniorskich Mistrzostw Europy, Martyna Glubiak (-63kg) i Grzegorz Teresiński (+100kg) znaleźli się w 8-osobowym składzie reprezentacji Polski na Mistrzostw Świata U-21. Turniej odbędzie się w dniach 4-8 października w portugalskim Odivelas.

W MŚ Juniorów startować będą także: -52kg Oliwia Kutyła, -57kg Kinga Chmielewska, -70kg Aleksandra Kowalewska, -78kg Aleksandra Turek i -60kg Ksawery Ignasiak, -90kg Michał Wąsikowski.

Sztab szkoleniowy tworzą Jacek Kowalski, Marek Kręcielewski i Marek Słyk, a fizjoterapeutą jest Mikołaj Trześniewski.

Powołanie na PE Ryga - KN Juniorzy Młodsi

Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, Puchar Polski U13, U15, U18 , Mistrzostwa Polski U16

W weekend zakończyliśmy Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich - Puchar Polski U13, U15, U18 i Mistrzostwa Polski U16. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w naszych turniejach. Pokazaliście znakomite judo. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników. Bazując na doświadczeniach z ubiegłego roku frekwencja ta była dużym zaskoczeniem. Na tydzień przed zawodami nic nie wskazywało na tak duże zainteresowanie, zwłaszcza kategorii U15. Bardzo duża liczba zgłoszeń po terminie i w konsekwencji uczestników była niespodzianką.

Wspaniały sukces Angeliki Szymańskiej! Polka wygrała turniej Grand Slam!

Znakomity występ Angeliki Szymańskiej (-63kg), która zdobyła złoty medal w turnieju Grand Slam w Baku. W sobotę pokonała 5 rywalek. To kolejny świetny prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

23-letnia Angelika Szymańska miała już w dorobki srebro i cztery brązowe krążki w Grand Slam, ale nigdy złotego. Dziś spełniła jedno ze swoich sportowych marzeń i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Reprezentantka Polski kolejno wygrała z Hiszpanką Cristiną Cabaną Perez oraz w dogrywce z Czeszką Renatą Zachovą, z którą ostatnio przegrała w zawodach Masters w Budapeszcie.

Strony