MP w Katowicach: kilka niespodzianek w Katowicach

WYNIKI

Złoty medal Wiktora Mrówczyńskiego (-73kg) to największa niespodzianka 1 dnia Mistrzostw Polski w Katowicach. Zawodnik ze Skierniewic walczący w barwach AZS AWF Katowice wygrał aż 6 walk.

Wiktor Mrówczyński wygrał w finale ze swym kolegą klubowym Jackiem Bryszem, a wcześniej w półfinale wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Krzysztofem Wiłkomirskim.

Katowice to szczęśliwe miasto dla Wiktora, bowiem w 2014 roku właśnie tutaj zdobył brązowy medal MP Seniorów w wadze -73kg. Wtedy zwyciężył Krzysztof Wiłkomirski, który dziś zdobył brąz podobnie jak Paweł Zagrodnik.

W kategorii -66kg tytuł obronił Michał Bartusik, pokonując w finale Arkadiusza Makarewicza. Brązowe krążki dla Aleksandra Bety i Jakuba Zięcia, a poza podium m.in. Patryk Wawrzyczek. W wadze -60kg zwyciężył Adrian Wala pokonując w finale Bartłomieja Garbacika.

3 złoto z rzędu zdobyła Ewa Konieczny (-48kg), co nie udało się Karolinie Pieńkowskiej (-52kg). Po 2 zwycięstwach z rzędu, dziś przegrała z Agatą Perenc, ostatnio zdobywającą srebrne medale. Pod nieobecność Arlety Podolak tytuł w kategorii -57kg powędrował do 19-letniej Julii Kowalczyk, która w pokonała inną juniorkę - Annę Dąbrowską.

W finale wagi -63kg wystąpiły dwie najlepsze zawodniczki - Agata Ozdoba pokonała Karolinę Tałach, tak jak rok temu w Kielcach i 2 lata temu w Katowicach. Jeszcze na 4 sek. przed końcem walki, zawodniczka z Gdańska prowadziła na kary 2-1, by w dogrywce po 13 sek. być pokonaną przez przeciwniczkę.