Zwycięski powrót Ewy Konieczny

Po rocznej przerwie na tatami wróciła była Mistrzyni Europy Juniorek Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom). Wygrała w Poznaniu rywalizację w wadze -48kg w zawodach Pucharu Polski - Liga Indywidualno-Drużynowa.

Ewa Konieczny, która ma w dorobku medale Grand Prix i Pucharów Świata, pokonała w ćwierćfinale Weronikę Krawczyk (Klub Judo AZS Opole), w półfinale Katarzynę Wiszniewską (UKS 3 Piła) i w finale Joannę Stankiewicz (AZS AWF Warszawa).

To był pierwszy występ podopiecznej trenera Przemysława Matyjaszka po rocznej przerwie. Ostatni jej start to ubiegłoroczne Igrzyska Europejskie w Baku, gdzie przegrała z Turczynką Dilarą Lokmanhekim. Później borykała się z kontuzją kolana.

- Powrót do startów po roku przerwy uważam za udany. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osoby mi najbliższe - oceniła 27-letnia zawodniczka.

Zawody kobiet zdominowały judoczki GKS Czarni Bytom, które wygrały 5 z 7 kategorii. W finale wagi -63kg Marta Wykupil wygrała z koleżanką klubową Sonią Lniany.

Wśród mężczyzn w nowej wadze -73kg triumfował Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów). z kolei w kategorii -81kg Damian Stępień (AZS UW Warszawa) w walce o złoto pokonał Jakuba Kubieńca (AZS AWF Katowice).

W wadze -90kg najlepszy był Patryk Ciechomski (AZS AWF Katowice), który w tym sezonie zanotował kilka bardzo dobrych startów międzynarodowych, m.in. podczas turnieju drużynowego Mistrzostw Europy w Kazaniu, pokonał w finale Tomasza Szczepaniaka (Klub Judo AZS Opole),

W klasyfikacji punktowej kobiet GKS Czarni Bytom 44,0 wyprzedził KS AZS AWFiS Gdańsk 28,0 i Klub Judo Drako Warszawa 9,0. W klasyfikacji mężczyzn AZS AWF Katowice 37,5 wyprzedził AZS AWF Warszawa 29,0 i AZS UW Warszawa 26,5.

Zwycięzcy: -48kg Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom), -52kg Dorota Smorzewska (UKS Sensei Płock), -57kg Monika Chróścielewska (KS AZS AWFiS Gdańsk), -63kg Marta Wykupil (GKS Czarni Bytom), -70kg Barbara Białas (GKS Czarni Bytom), -78kg Beata Pacut (GKS Czarni Bytom), +78kg Daria Tymann (GKS Czarni Bytom); -60kg Bartłomiej Garbacik (AZS AWF Katowice), -66kg Patryk Wawrzyczek (AZS AWF Katowice), -73kg Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów), -81kg Damian Stępień (AZS UW Warszawa), -90kg Patryk Ciechomski (AZS AWF Katowice), -100kg Patryk Broniec (AZS AWF Warszawa), +100kg Kamil Grabowski (GKS Czarni Bytom)