MP w Katowicach: Paula Kułaga wygrała z Beatą Pacut

WYNIKI

20-letnia Paula Kułaga (-78kg) zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. W najważniejszej walce turnieju w Katowicach pokonała zeszłoroczną mistrzynię kategorii +78kg Beatę Pacut przez waza-ari.

W kategorii -78kg startowało 5 zawodniczek, które walczyły systemem "każda z każdą". Paula Kułaga, wicemistrzyni Igrzysk Studenckich 2016, wygrała wszystkie 4 walki. W tej wadze zabrakło kontuzjowanej Darii Pogorzelec.

Nie startowały też najlepsze krajowe zawodniczki w wagach -70kg Katarzyna Kłys i +78kg Katarzyna Furmanek. Tytuły Mistrzyń Polski zdobyły Urszula Hofman i Anna Załęczna.

Bardzo ciekawa rywalizacja miała miejsce w męskiej wadze -90kg. Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera zdobył złoto, pokonując 3 przeciwników, a w finale swego najgroźniejszego rywala Patryka Ciechomskiego.

W wadze -81kg tytuł obronił Jakub Kubieniec po finałowym zwycięstwie z Łukaszem Błachem. W dwóch najwyższych kategoriach zwyciężali Mariusz Krueger i Tomasz Domański.

Wśród mężczyzn dominowali zawodnicy AZS AWF Katowice, którzy wywalczyli w sobotę i niedzielę 3 złote i 3 srebrne medale. Dwa złota wśród pań sięgnęły judoczki Polonii Rybnik.W klasyfikacji punktowej wygrały AZS AWF Katowice i KS AZS AWFiS Gdańsk.