luty 2016

List gratulacyjny od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy

Prezydent RP Andrzej Duda

Z okazji rozegranego Turnieju Warszawskiego otrzymaliśmy list gratulacyjny Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

list gratulacyjny Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy

Damian Szwarnowiecki - wreszcie zdobyłem medal w Pucharze Świata

- Szkoda walki finałowej, jednak cieszę się, że w końcu udało mi się przełamać i zdobyć medal w Pucharze Świata seniorów - powiedział Damian Szwarnowiecki (-73kg), który zajął 2 miejsce w mocno obsadzonym turnieju w Pradze.

W zeszłym sezonie wrocławianin zajmował 5 miejsca w European Open (PŚ) w Rzymie i Glasgow, przegrywając walki o medal z Chińczykiem Sun Shuaiem i Portugalczykiem Jorge Fernandesem.

Aneta Szczepańska - największą rewelacją Beata Pacut

- Beata Pacut była największą rewelacją, Anna Borowska największą wojowniczką, Arleta Podolak potwierdziła, że jej forma jest coraz wyższa, a Katarzyna Kłys udowodniła wielką klasę - oceniła trenerka reprezentacji Aneta Szczepańska polskie medalistki turnieju European Open w Warszawie.

Sławomir Kownacki - świetny wynik Polek w Warszawie

- Spodziewałem się 3-4 medali, ale przez myśli mi nie przeszło, że nasze zawodniczki zdobędą aż 3 złote. To świetny wynik - mówi prezes Polskiego Związku Judo Sławomir Kownacki, który podsumował start reprezentantek kraju w turnieju European Open w Warszawie. Polki wygrały klasyfikację medalową.

Na konferencji prasowej przed stołecznymi zawodami panował optymizm, ale o 3 złotych medalach nikt głośno nie mówił.

Beata Pacut - nie byłam faworytką turnieju w Warszawie

Dwa lata temu 18-letnia wówczas Beata Pacut (-78kg) przegrała walkę z Munkhtuyą Battulgą (Mongolia) w European Open w Warszawie. Tym razem w 1 rundzie znów trafiła na mocną rywalkę z tego kraju - Lkhamdegd Purevjargal. Polka wygrała efektownym rzutem na waza-ari i rozpoczęła marsz po złoty medal, pokonując łącznie 4 wyżej notowane rywalki.

Szwarnowiecki lepszy od Mistrza Olimpijskiego w Pradze

Damian Szwarnowiecki (-73kg) wygrał 5 walk, a porażki doznał dopiero w finale z Grekiem Georgiosem Azoidis podczas turnieju European Open w Pradze. Wrocławianin wyprzedził w klasyfikacji końcowej Mistrza Olimpijskiego z Londynu Rosjanina Mansura Isaeva, który zajął 3 miejsce.

Przed zawodami w Czechach dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Adam Maj mówił, że celem Damiana Szwarnowieckiego jest co najmniej finał, bo wciąż ma szansę na zdobycie kwalifikacji na Igrzyska w Rio.

3 złote medale Polek w Arenie Ursynów

To był znakomity występ polskich judoczek. Po sobotnim zwycięstwie Arlety Podolak (-57kg), dziś złote krążki turnieju European Open w Warszawie zdobyły Katarzyna Kłys (-70kg) i Beata Pacut (-78kg). Polki wygrały klasyfikację medalową w Arenie Ursynów.

Wicepremier Piotr Gliński otrzymał 3 DAN judo

Wiceprezes Rady Ministrów i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński z rąk prezesa Polskiego Związku Judo Sławomira Kownackiego otrzymał stopień 3DAN.

Przed laty Piotr Gliński trenował judo w Warszawie m.in. u trenerów Stanisława Tokarskiego i Romana Kwaterskiego. Prezes Sławomir Kownacki wręczył także honorowy 1DAN posłowi na Sejm Januszowi Szewczakowi.

Uroczystość odbyła się podczas turnieju European Open w judo kobiet w hali Arena Ursynów w Warszawie.

W sobotę złoty medal zdobyła Arleta Podolak (-57kg), a brązowy Anna Borowska (-57kg).

Arleta Podolak - spełnieniem marzeń będzie awans na Igrzyska

Arleta Podolak zdobyła złoty medal, a Anna Borowska brązowy w 1. dniu turnieju European Open w Warszawie. To była „polska sobota” w kategorii -57kg. Niewiele zabrakło też do dwóch medali w wadze -52kg, ale ostatecznie Karolina Pieńkowska i Agata Perenc zajęły 5 miejsca.

Wypowiedzi polskich medalistek:

Mazurek Dąbrowskiego dla Arlety Podolak

Po 14 latach przerwy polska judoczka znów na najwyższym stopniu podium turnieju European Open w Warszawie. Dziś w Arenie Ursynów zwyciężyła Arleta Podolak (-57kg). Brązowy medal w tej wadze zdobyła Anna Borowska, a bliskie podium były też walczące w kategorii -52kg Karolina Pieńkowska i Agata Perenc.