POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Listopad 2016

Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy PZJudo - Sprawozdania

SPRAWOZDANIE z działalności Polskiego Związku Judo

SPRAWOZDANIE SPORTOWE z realizacji szkolenia w okresie 08.03-18.12.2016 r.

Debiut Piotra Kuczery w Jigoro Kano w Tokio

LISTY WALK
Brązowy medalista Mistrzostw Europy Piotr Kuczera zadebiutuje w turnieju Grand Slam Jigoro Kano. W Tokio walczyć będzie też Damian Szwarnowiecki. Turniej odbędzie się w dniach 2-4 grudnia, a relację na żywo przeprowadzi telewizja FightKlub.

Michał Bartusik Drużynowym Wicemistrzem Włoch

Indywidualny Mistrz Polski Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów) w ten weekend został Drużynowym Wicemistrzem Włoch w barwach klubu Akiyama Settimo Torinese.

- Stoczyłem 3 walki, z których dwie pierwsze wygrałem przed czasem. Wynik w finale był bardzo kontrowersyjny. Przy remisie 1:1 w karach, na 6 sekund przed końcem dostałem drugie shido za blokowanie. Moim zdaniem to była nieuzasadniona kara - mówi 23-letni Michał Bartusik (-66kg).

Tags: 

Statut Polskiego Związku Judo

Daria Pogorzelec - kolejna operacja w 2017 roku

Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Daria Pogorzelec miała pierwszą z dwóch zapowiadanych operacji kolana. - Następny zabieg dopiero w przyszłym roku - mówi judoczka Wybrzeża Gdańsk, która w tę sobotę wychodzi za mąż.

Nie po raz pierwszy Daria Pogorzelec boryka się z kolanami. Tak było i przed turniejem olimpijskim w Londynie, sytuacja powtórzyła się przed Rio.

- Na razie z kolanem jest dobrze. Kolejna operacja w 2017 roku - powiedziała zawodniczka, która od 9 do 12 grudnia startować będzie w Mistrzostwach Świata Wojskowych w szwajcarskiej miejscowości Uster.

Tags: 

Polki rozpoczęły zgrupowanie w Japonii

Reprezentantki Polski trenowane przez wicemistrzynię Igrzysk Olimpijskich w Atlancie Anetę Szczepańską rozpoczęły zgrupowanie w Japonii.

- Od 23 listopada będziemy trenować na Uniwersytecie Katsura. Pierwsza część zgrupowania potrwa do 2 grudnia, a następnie przenosimy się do Kodokanu - powiedziała trenerka polskiej reprezentacji Aneta Szczepańska.

Ze ścisłej kadry kobiet w Japonii pracują: Agata Perenc, Julia Kowalczyk, Anna Dąbrowska, Beata Pacut, Paula Kułaga i Anna Załęczna.

Tags: 

2-krotna olimpijka Daria Pogorzelec powalczy w MŚ Wojskowych

Jedna z najlepszych obecnie krajowych judoczek Daria Pogorzelec (-78kg), 2-krotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i 5 zawodniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, w grudniu powalczy w MŚ Wojskowych w Szwajcarii.

W składzie trenera Mirosława Wolszczaka znaleźli się m.in. - Kinga Kubicka, Arleta Podolak, Agata Ozdoba, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec i Łukasz Błach.

Tags: 

Zbigniew Mazur z brązowym medalem MŚ Weteranów

Po zdobyciu latem srebrnego medalu Mistrzostw Europy Weteranów w chorwackim Porecu, Zbigniew Mazur (-100kg) wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kategorii wiekowej M7. Turniej odbywa się w Fort Lauderdale na Florydzie.

W Stanach Zjednoczonych Zbigniew Mazur w pierwszej walce wygrał karami 3-1 z Mołdawianinem Piotrem Curu. W półfinale przegrał przed czasem z Kanadyjczykiem Ronaldem Angusem, a w walce o brąz Polak wygrał w niecałe 90 sek z zawodnikiem gospodarzy Gregory Di Franzą.

Tags: 

Jigoro Kano w Tokio: Damian Szwarnowiecki - po kontuzjach nie ma śladu

Prestiżowy turniej Jigoro Kano Grand Slam zakończy cyklu IJF Tour w 2016 roku. Na liście startowej turnieju w Tokio (2-4 grudnia) są dwaj polscy zawodnicy - Damian Szwarnowiecki (-81kg) i Piotr Kuczera (-90kg).

- Po kontuzjach nie ma już śladu. Jestem w pełni gotowy do startu i walki o medal w Japonii. Mocno wierzę w sukces - mówi Damian Szwarnowiecki, który niedawno przeniósł się do kategorii wagowej -81kg.

Akcja szkoleniowa - COS OPO Zakopane

Polski Związek Judo powołuje n/w zawodników na akcję szkoleniową, która odbędzie się w dniach 01-15.12.2016 r. w COS OPO Zakopane.

LISTA POWOŁANYCH ZAWODNIKÓW

Strony